İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

TIĞ İŞİ ÖRGÜ BAYAN YELEK MODELLERİ

Tığ işi örgü bayan yelek modelleri ve yapılışında kullanılan desenler. Bayan yelekleri yapılışında kullanılan örgü desenleri ve onlarca güzel model.

Örgü bayan yelekleri yaparken kullanılan bazı desenler vardır. Bu desen bazı yelekte fıstık modeli ile yapılıyor, bazı yelek modelinde ise burgu modeli kullanılıyor. Hangi model kullanılırsa kullanılsız tığ işi yelek modelleri güzel oluyor.

Bayan yelekleri yapılışında en çok kullanılan örgü desenlerinden biri fıstıklı örgü modeli, diğeri ise burgulu örgü modelidir. Bu modeller ile yapılan yelek modelleri çok beğeniliyor. Özellikle tığ işi ile yapılan bu örgü modellerine ilgi oldukça fazla.

Aşağıda paylaştığımız yelek modellerinden bazılarının yapılışlarını daha önceden paylaşmıştık. Videolu anlatımlı olarak yelek desenlerinin yapım aşamalarına yelek modelleri kategorisindeki anlatımlardan ulaşabilirsiniz.

Eğer örecekseniz aşağıdaki modellere bakmadan yelek örmeye başlamayın derim. Bu modelleri daha önceden sayfamızda paylaşmıştık. En çok beğeni alan modelleri toplayarak burada paylaştık. Yani örgücü hanımların en çok beğenip yapmış oldukları örgü yeleklerdir bunlar.

Tığ işi yelek örmek şiş işine göre daha kolaydır. Tığ işinden anlayan hanımlar yeleğin desenine bakarak dahi yapabiliyorlar. Resmi telefona kaydedip yakınlaştırarak yeleklerin desenleri görülebiliyor.

En çok beğenilen yelek modellerinden olan fıstıklı yelek modeli de tığ ile yapılmaktadır. Fıstıklı Yelek Örneği Modeli Yapılışı sayfasında paylaştığımız model de beğenilen modeller arasındadır. Müsait bir vakitte yelek yapacaksanız bakmanızı öneriyorum.

Bende uzun süredir yelek yapmıyorum fakat bu güzellikteki yelekleri görünce hemen örgüye başlamam gerektiğini hissediyorum. Eğer bu sezon örgü örmeye başlarsam yapacağım işlerin başında yelekler olacağından eminim. Özellikle tığ işi yeleklere hayran kaldım.

Yelekleri sadece içeride veya dışarıda değil. Hayatınızın istediğiniz her alanında kullanabilirsiniz. Kazakların üzerine veya elbiselerin üzerine aksesuar olarak bile tercih edilebilir. Özellikle dantelli yelekler elbiselerin üzerinde çok hoş duruyor.

Tığ ile yapılan yelek modelleri arasından seçtiğimiz en güzel modelleri bir araya topladık. Bu vesile ile sizde yelek desenlerini inceleyip merak ettiklerinizi sorabilirsiniz. Her modelin yapımını paylaşma gibi bir şansımız olmasa da bulabildiklerimizi paylaşabiliriz.

TIĞ İŞİ BAYAN YELEK MODELLERİ

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir