İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Toz alma terliği yapılışı

Terliğinizi toz alma terliğine çevirip, evinizin tozunu almak için gezmeniz yeterli olacaktır. Toz alma terliği yapılışını sitemizde anlattık.

Malzemeler

Terlik
Mikrofiber paspas veya bezler
Kalem
Kumaş makası
Cırt Cırt Bant
İğne ve iplik
Tutkal

Toz Alma Terliği Yapılışı

1. Mikrofiber paspas paspas veya bezden terliğimizin boturlarında kesiyoruz. Boyutu ayarlamak için kalemle üstünü çizebilirsiniz.
2. Kumaş makası ile paspası kesebilirsiniz.
3. İğne ve iplik ile cırt cırt bantları terlik boyutunda kestiğimiz mikrofiber paspasın altına dikiyoruz. Terlik boyutunda olacak şekilde 5 6 tane cırt cırt bant dikiyoruz. Cırt cırt bantları yapıştırdıktan sonra tutkal ile kenarlarını yapıştırıyoruz
4. Terliğin altına da cırt cırt bantlar yapıştırarak kurumaya bırakın. Daha sonra hazırladığımız mikrofiber paspası terliğe cırt cırt kısımlarından yapıştırın.
5. Bunun gibi bir kaç tane mikrofiber paspastan terlik altı yaparak hazırlayabilirsiniz. Kirlendikten sonra makinada yıkayabilirsiniz. Makinada temizlenirken yenisini terliğinizin altına geçirebilirsiniz. Evinizde gezerek evinizin tozunu böylelikle almış olacaksınız. Aşağıdaki videoda yapılışı daha detaylı bir şekilde anlatılmıştır.

Toz Alma Terliği

Videolu Anlatım

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir