İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

V Yakalı Dikişsiz Bebek Yeleği Yapılışı

V yakalı bebek yeleği yapılışı. Hem V yakalı hemde dikişsiz yelek yapmak isteyenler için Sevgi hanımın anlatımlı modelini paylaşıyoruz. Model ön tarafından 4 tane düğmelidir. 3 numara şişle yapılan V yakalı bebek yeleği pembe ve beyaz iplerle örülmüştür.

V Yakalı kız bebek yeleği yapımı ile anlatımlı yeleklerimiz devam ediyoruz. Çok ilgi gören yeleklerin anlatımlarını paylaşıyoruz ki arayan hanımlar kolaylıkla yapabilsinler. Sevgi hanım blogunda paylaşmış olduğu dikişsiz bebek yeleği yapılışı sayıları ile birlikte verilmiştir.

6 ay ve 1 yaş aralığında kız bebekleriniz için Alize Antibacterial Happy Baby ip ve 3 numara şiş ile 4 düğme kullanarak bu yeleği örebilirsiniz. Bebek yeleği yapılışı için şiş işinden biraz da olsa anlamanız da gerekiyor. Pembe ve beyaz Alize yün ipleri ile örülen pembe yelek modeli yapılışı hakkındaki detaylar aşağıdadır.

V Yakalı Bebek Yeleği Yapılışı

örgünün etek ucunu pembe renk ile haraşo ördüm

1.sırada
pembe ile 7 ilmek kenar haraşosunu örüp beyaz ile 3 ilmeği düz ördüm, 1 pembe ilmeği örmeden aldım. tekrar 3 ilmeği beyaz ile düz ördüm, 1 pembe ilmeği örmeden aldım. sıra sonunda ki 7 ilmeklik haraşoya kadar beyaz ile 3 düz ör 1 örmeden al yaptım
2. sırada
7 ilmeği kenar haraşosu örüp beyaz ile de bir önceki sırada beyaz ile ördüklerimi yine beyaz ile ama düz örgü olarak ördüm, ipi öne aldım 1 pembe ilmeği boş aldım, ipi arkaya aldım 3 beyaz ilmeği düz ördüm sıra sonuna kadar devam ettim.
3.sırada
örgünün yüzünde boş aldığım pembe ilmek ortada olacak şekilde 3 pembeyi düz ördüm, 1 beyazı örmeden aldım. 3 pembe ördüm,1 beyazı örmeden aldım
4.sırada
örgünün arkasında kenar haraşosundan sonra ilmeğin gelişine göre pembe ile ördüklerimi düz ördüm, ipi öne alıp beyaz olanları örmeden aldım. sıra sonuna kadar devam ettim.
5. sıra birinci sıranın tekrarı
6. sıra ikinci sıranın tekrarı
örneğin püf noktası ilmeklerin hep düz örülmesi.

V Yakalı Bebek Yeleği Yapılışı 1

V Yakalı Bebek Yeleği Yapılışı 2

V Yakalı Bebek Yeleği Yapılışı 3

V Yakalı Bebek Yeleği Yapılışı 4

V Yakalı Bebek Yeleği Yapılışı 5

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir