İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yan Olarak Örülen Kundak Yelek Yapımı

Kundak yelek yapılışı hakkındaki tüm detaylar bu yazımızda. Örgü şişleri ile örebileceğiniz yapımı çok rahat örgü yeleğin tarifini burada bulabilirsiniz.

Kullanılan Malzemeler:
Pembe bebe yünü, 3 numara örgü şişi, Gri bebe ipi ve düğme

Kundak Yelek Yapılışı:

Yeleği örmeye ön kısımdan başlıyoruz. 25 ilmek atıyoruz. 2 kenarından da 15 tane ilmek arttırıyoruz. İlmeklerin sayısı toplamda 45 olacak.  Yeleğin yaka kısmını 1 seferde 20 ilmek arttırıyoruz. Şimdi ise ilmeklerimizin sayısı 65 olacak. 65 tane ilmeği 16 diş haroşa şeklinde örüyoruz. Yeleğin koltuk kısmını yapmak için 22 tane ilmek keserek 3 diş haroşa örüyoruz. Tekrardan 22 tane ilmek arttırıyoruz. 16 diş haroşa örgü örüyoruz. Yeleğin ense kısmı için ise 5 tane ilmek keserek 19 diş haroşa örgü örüyoruz. Tekrardan 5 ilmek arttırarak 16 diş haroşa örüyoruz. Yeleğimizin arkası bitti.  Kol için ise tekrardan 22 tane kesip 3 diş haroşa örüyoruz. Tekrardan 22 tane ilmek arttırarak ön taraf için 16 diş haroşa örüyoruz. Yeleğin yakası için ise 20 tane ilmek kesiyoruz.

Kenarlardan teker teker ilmek eksilterek 25 ilmek bırakıyoruz. Orta kısmına 1 tane ilik açıyoruz. 10 diş haroşa örerek 2 tane daha ilik açıyoruz. 25 tane ilmeği 15 diş haroşa örerek bitiriyoruz.

Kalp Yapılışı

2 ilmek atıyoruz. İlmek sayısı 26 oluncaya kadar 2 taraftan da arttırıyoruz. 26 tane ilmeği 13 . 13 ayırarak 2 parça olarak kenarlardan eksiltip örüyoruz. Örgü kalbi pembe ip ile zincir işi olarak dikiyoruz.

Kundak Yelek Modeli
Kundak Yelek Modeli
Kundak Yelek Örneği
Kundak Yelek Örneği

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir