İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yapımı Kolay Ponponlu Bebek Patik Modeli (Açıklamalı)

Ponpon süslemeli kolay bebek patiği yapılışı. Dakikalar içerisinde bebek patiği örüp bitirebileceğiniz bir örnek paylaşıyoruz. Bu örneği kısacık zamanda örüp bitirebilirsiniz. Bitirdikten sonra ise ponponlarla süsleyebilirsiniz.

Malzemeler:
Mavi ve  beyaz bebe yünü
3 numara şiş

Ponponlu Kolay Bebek Patiği Yapılışı:

Ponponlu patik yapılışına 35 ilmek atarak alt kısımdan başlıyoruz. Daha sonrasında
1 diş haraşo ,1 artma ,16 diş haraşo ,1 artma ,1 diş haraşo , 1 artma ,16 diş haraşo ,1 artma ,1 diş haraşo olarak örüyoruz. Arttırmaları örgünün ön kısmından yapıyoruz. 6 tane artma deliği yapıyoruz. İlmeklerimizin sayısı 59 olacak. Beyaz ip ile 4 sıra örüyoruz. Daha sonra ise iple örgümüzün ters tarafından ilk sırayı örüp beyaz örgüyü katlayarak bir yandan örüp bir yandan ekliyoruz. Mavi İP İLE 6 diş haraşo örüp 12 sıra gidiyoruz. Orta kısımda 11 tane ilmeği 8 diş haraşo örüyoruz. Örgünün iki tarafından 11 tane ilmeği ekliyoruz. Yan kısımlarından da 16 ilmek eksiltiyoruz. İlmekler 43 kaldı. 43 ilmeği 12 sıra lastik örüyoruz. Örgüdeki attığınız ilmeklerin yarısını 10 diş haraşo örüyoruz. Daha sonra ise diğer yarısını örüyoruz. Patiği diktikten sonra ponpon ile süslüyoruz.

Ponponlu Patik Yapılışı
Ponponlu Patik Yapılışı
Ponponlu Bebek Patiği
Ponponlu Bebek Patiği

Bir yorum

  1. ŞADİYE POZAM 30 Aralık 2017

    Bebek patıklerının gerek modelı ve gereke se yapılışını sunumunuz çok güzel.Teşekkür ederim.Bilhassa bebeklere batmayan görünümü çok olan boncuklara bayıldım.,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir