İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yeni Örgü Bebek Yelekleri 2016

El işi ile yapılmış olan hepsi birbirinden güzel yeni örgü bebek yelekleri 2016 koleksiyonunda 20 adet yelek yer alıyor.

Anneler çok iyi bilirler bebek yelekleri bebek sağlığı ve rahatlığı açısından oldukça kullanışlı giysilerdir. Uykudan uyandıklarında, emzirmek veya alt değiştirmek için yataklarından çıkarıldıklarında hemen elimizin altındaki yelekleri giydiririz ki sırt ve göğüs bölgeleri soğuk almasın. Gündelik kullanımda pratikliği ve rahatlığı ile her anne için kurtarıcı olan bebek yelekleri yün ya da keçe gibi sağlıklı malzemelerden olmalıdır.

Bebeğin konforunu ve sağlığını sağlayan yelekler, daha doğum öncesinde hazırlanmaya başlanır ki yeni doğan döneminden itibaren bu giysiye ihtiyaç duyulacaktır. Hazır konfeksiyonda ve bebek mağazalarında çeşitli türleri ile bulunabilmekle birlikte anne adayları tarafından çoğunlukla örgü bebek yelekleri tercih edilmektedir.

Örgü Bebek Yelekleri 2016

Bu bölümde sizin için tığ ile örülen ve pofuduk pofuduk görülen bebek yelekleri 2016 versiyonunun şık bir örneğini anlatacağım. Gerekli malzemeler 6 numara tığ ve orta kalınlıkta yumuşak bebe yünü. Pofurduk yeleğimize 50 ilmek zincir çekerek başlıyoruz. 2. Sırada zincirimizin üstüne 47 adet sık iğne geçiyoruz. 3. Sırada on artırımla 57 tane sık iğne ve 4. Sırada yine 10 artırımlı 67 tane sık iğne yapıyoruz. Bu şekilde her bir sırada 10 adet artırarak 97 ilmek ve altı sıra ile bu bölümü tamamlıyoruz. Ön ve arka bölümü bütün olarak giden diğer örgü bebek yelek modelleri gibi bu yeleği dilerseniz hırkaya da dönüştürebilirsiniz. Bu sırada ikil fıstık yaparak aralarına 2 şer zincir yapıyoruz. 9 sıra bu şekilde gittikten sonra roba kısmını aralarında 2 şer zincir çekilmiş 2 li tırabzanlar ile 6 sıra kadar daha örüyoruz. Tabi ki tam kol altı olacak olan roba başlangıcında her iki kol bölmesinde 16 adet tırabzan olacak şekilde artırım yapıyoruz. Sonraki sıralarda ise eksiltmeli giderek 7 sıra kadar örüp yakada bitiriyoruz. Pek çok bebek yelek modelleri tasarımlarında da gördüğümüz gibi yeleğimizin ön kısımlarını 3er sıralık sık iğne ile dolaşıyoruz. Kapatma bölümüne düğme konulacaksa ilik boşlukları konulmasında fayda var. Kız çocukları için biraz daha süslü hale getirmek isterseniz bu bölümü şık bir oya ile de tamamlayabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir