İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yenidoğan Bebek Patik Örnekleri

Yenidoğan bebek patik örnekleri,  minik bebeklerinize birbirinden güzel patikler yapmanız için 24 adet örneği bir arada topladık.

Mini minnacık ayakları sıcak tutmak ve bebeklerimizin güzelliğine güzellik katmak üzere daha hamilelik aşamasında hazırlanmaya başlayan yenidoğan bebek patikleri renkleri ve dokuları ile bebişlerin ayaklarını rahat ettirmeyi sağlar. Kendi bebeğinize ya da eşe dosta bebek hediyesi olarak örülen patikler, el emeği olması nedeni ile her daim ayrıcalıklı olacaktır.

Örülmesi son derece zevkli ve bir o kadar da basit olan bebek patiklerinde yün seçimi oldukça önemlidir. Tüm bebek tekstilinde olduğu şekli ile yenidoğan bebek patik örnekleri içinde dikkat edilmesi gereken anti bakteriyel ve sağlıklı ip seçimidir. Sık sık yıkanmak durumunda olan bebek patikleri için pamuklu içerikte bebe yünlerin seçmek çok daha uygun olacaktır.

Yenidoğan Bebek Patikleri

Çeşitli hobi blogları ve örgü dergilerinde pek çok modeli ile bulabileceğiniz bebe patik modellerinden kendiniz ve bebeğiniz için uygun olanı seçerek işe başlayabilirsiniz. Bu yazımda sizin için anlatacağım patik örneğini beğenerek öreceğinize inanıyorum. İşe genellikle yeni doğan bebek patik örnekleri çoğunluğunda olduğu şekli ile mavi beyaz veya pembe beyaz gibi dilediğiniz iki farklı renkte ip ve ipinize uygun tığ numarası ile başlayalım. Öncelikle 12 sıra zincir çekerek başlıyoruz. 2. Sırada zincirimizin bitim noktasında aynı zincire 3 tırabzan batarak zincirimizin etrafını yine diğer her bir zincire bir tırabzan olarak dönüyoruz. Burada önemli olan temel başlangıç zincirimizin başı ve sonunda artırım yapmak. Yani ikinci sırayı zincirin iki ucunda artırım yaparak 30 adet tırabzan örüyoruz. Yine 3. Sırada her bir köşeyi bir artırarak tırabzan örerek devam ediyoruz. Taban bölümü tamamlanmış olan patiğimize diğer renk ile 2 sıra kadar tırabzan yaptıktan sonra, yine tabanda kullandığımız renk ipile her bir sıraya 3 adet tırabzan yaparak 2 sıra daha örüyoruz. Sonrasında taban bitiminde kullandığımız 2. renk ile aralarına birere zincir çekilmiş 13 adet 3li tırabzan ile patiğimizin ön üst bölümü motifine başlıyoruz. 13 adet tırabzanın üstüne yine aynı şekilde, bu defa eksilerek tek bir 3lü tırabzan kalıncaya kadar örüyoruz. Bilekte biten bebek patik modelleri gibi istiyorsan bu işlem sonrasında örgümüz bitirebiliriz. Şayet biraz yüksek çora şeklinde bir patik k yapacaksak kaldığımız yerden aynı örneği yuvarlak dönerek istediğimiz yükseklikte örgümüzü sonlandırabiliriz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir