İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

100+ Yeni İğne Oyası Modelleri

100 adet yeni iğne oyaları modelleri. Resim galerimizde yeni iğne oyası örneklerini inceleyebilir ve yorum yapabilirsiniz…

Kadınların çok zaman harcadıkları ve uzun uğraşlar neticesinde ortaya en güzel ürünleri çıkardıkları el emeği olan iğne oyasını yapmak diler el sanatlarına göre oldukça zordur. Türkiye’nin birçok yöresinde iğne oyası daha çok bayanların geçimlerini sağlamak amacıyla yaptıkları uğraşların başında gelmektedir. Hanımlarımız göz nuru döktükleri, el emeği ürünlerini satarak geçimlerini sağlamaktadır. İğne oyalarında havlu kenarı ve tülbent oyalarını yapmak hanımların bir günlük zamanını alırken; namaz örtüsü, sehpa örtüsü gibi daha büyük olan işler ise aylarını almaktadır. Bayanların uzun uğraşlar sonucunda yapmış olduğu bu işler her ne kadar basit ve ufak gibi görünse de oldukça zor bir iştir.

Dantele göre daha pahalı olan iğne oyaları bayanların zorlukla yaptığı işlerin başında gelmektedir. Anadolu’nun farklı yörelerinde farklı şekillerde yapılan iğne oyaları çok değerlidir. Daha çok genç kızların çeyizlerinde bulunan iğne oyaları günümüzde tablolardan tutun da fular kenarlarına, fotoğraf albümlerine, kolye ve küpe gibi takılara kadar çok farklı yerlerde kullanım alanı sunmaktadır. Hatta genç kızların çeyizlerinin yanında erkek tarafının hazırlamış olduğu nişan bohçasında da iğne oyası el işleri yer almaktadır. Hatta bohçayı da iğne oyasında yapanlar vardır. Oldukça farklı ve güzel olan bu el işleri yurdumuzda çok değerlidir.

En güzel yeni iğne oyaları ile sizlerleyiz. Sevdiklerinize hediye edeceğiniz en güzel hediye olarak da sunacağınız en güzel iğne oyası örneklerini sitemizden inceleyebilirsiniz. Tüm modeller instagram sayfalarından alınmıştır ve sayfaların adları modellerin üzerinde yazmaktadır. İlgili sayfalara giderek daha fazla örneğe göz atabilirsiniz. Sizlere şimdiden kolay gelsin diyoruz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir