İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

175+ Çok Beğenilen Tığ İşi Yazma Modelleri

Tığ işi yazma modelleri ve yapılışları incelendiğinde iğne oyasına göre çok daha kolay bir şekilde yapıldığı söylenebilir. Daha önce bir kaç kez en basit modellerle dantel örmüş herhangi biri tığ işi yazma modellerini rahatlıkla yapabilir.

Yazma kenarı oya modelleri iki şekilde yapılır. Birincisi ayrıca yapılan bitirilen ve sonrasında yazmaya dikilen oyalar. Diğer ikincisi ise direk yazma kenarına üzerine yapılan oyalar. Tığ işi oya modelleri genelde direk yazma üzerine yapılan gruptadır. Bu da,bu oyaların çok daha hızlı ve kolay bir şekilde yapılmasını sağlar. Tığ ile örülen oyaları isterseniz gündelik hayatınızda kullandığınız tülbent, yazmalara yapabilirsiniz isterseniz de hediyelik, çeyizlik olarak kullanacağınız yazmalara örebilirsiniz. Zincir çekmeye bilen herkesin kolaylıkla yapabileceği bir harika oya motiflerinden 175 tanesini sizler için bir araya getirdik. Bu örnek oyalara ve yazmalarına bakarak hangisini istediğinize karar verebilirsiniz.

Basit tığ oyaları, genelde mevlüt tülbenti veya namaz tülbenti denen beyaz ince tülbentlerde kullanılıyor. Bu tarz yazma veya tülbentlerde mümkün olduğunca ince oya kullanmak lazım. Gündelik yazmalarda daha süslü, çiçek motifli ince tığ oyaları modellerini  kullanabilirsiniz. Eğer çeyizlik en güzel tığ oyalarını boncuklar ve pullar ile süslemeniz mümkündür. Farklı örneklerini galerideki modellerden inceleyebilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir