İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

20+ En Güzel Tığ İşi Dantel Modelleri

Tığ işi dantel modelleri, pike takımları, yastık kılıfları, vitrin dantelleri ve çeyizlik danteller. Kenar dantelleri için buraya bakabilirsiniz. (20+ Galeri yazının alt kısmında bulunmaktadır.)

Vitrinleri süsleyen. pike takımlarına renk katan ve çeyiz bohçalarında mutlaka bulunması gerekenlerden olan tığ işi danteller.

Anadoluda annelerimizin evlerinde görmeye alışkın olduğumuz dantellerin çeyiz bohçalarında her zaman yeri oluyor. Hala daha bir çok kişinin evinde tığ işi danteller bulunuyor. Hiç bir zaman önemini kaybetmeyen danteller çeyiz bohçalarında da mutlaka bulunduruluyor. Herkesin çeyiz bohçasına konulacak diye birşey olmasa da günümüzde annelerimiz kızlarının çeyizlerine tığ işi dantellerden koyuyorlar.

Tığ İşi Dantel Modelleri Kullanım Alanları

Tığ işi ile bir çok alanda kullanılmak için dantel modelleri yapılıyor. Bir kaç kullanım alanından sizler için konuşalım;

  • Pike Takımı Dantelleri
  • Yastık Kılıfları
  • Vitrin Dantelleri
  • Çeyizlik Dantel Modelleri
  • Yatak Örtüleri

Pike Takımı Dantelleri

Pike takımlarının kenarları için tığ işi ile yapılan danteller kullanılıyor. Pike takımına bambaşka renk veren bu danteller pikeleri hep süslüyor hemde daha güzel görünümüne kavuşturuyor.

Yastık Kılıfı Dantelleri

Tığ işi dantel örnekleri yastık kılıflarında da kullanılıyor. Yastık kılıfları için yapılan tığ işi danteller kenarlarına dikiliyor. Günümüzde yastık kılıfı danteli yapıp çeyiz bohçasına koyan sayısı pek de az değil.

Vitrin Takımı Dantelleri

Vitrin takımları için de eskiden de yapıldığı gibi şimdilerde de danteller yapılıyor. Vitrinin bomboş görünmemesi için koyulan danteller ile daha hoş görünüyor.

Çeyizlik Dantel Modelleri

Çeyizlik dantellerden yukarıda çok fazla bahsettiğimiz için buradan bahsetmeme gerek yok diye düşünüyorum. Evlenecek bir kızın varsa mutlaka yapın derim.

Yatak Örtüleri

Yatak örtüleri içinde tığ işi danteller yapılıyor. Yapılan danteller ile yatak örtüleri yatak odasının havasını değiştiriyor.

20’den fazla Tığ İşi Danteller

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir