İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

32 Adet Kolay İğne Oyaları ve 4 Anlatımlı Model

İğne oyası sevenlere 32 adet kolay iğne oyaları ve 4 anlatımlı model paylaştık. En güzel iğne oyası modelleri ve yapım aşamaları oyaları inceleyin.

Facebook iğne oyaları, instagram iğne oyaları ve yöresel iğne oyaları arasından seçmiş olduğumuz alıntı iğne oyaları. Bu oyaların ortak özelliği ise kolay iğne oyaları olmalarıdır. Yemeni, tülbent, havlu ve yazma kenarlarında kullanılırlar. Anadolu hanımlarının en çok başörtüsü olarak kullanmış oldukları yazmaları süslerler.

Yörelere göre iğne oyaları bulunuyor. Örneğin Karadeniz bölgesinin oyaları farklı, Ege bölgesinin oyaları farklı. Hanımlar kendi yörelerine özgü oyalar yapıyorlar. Örneğin bir bölgede çiçek oyaları fazla kullanılırken farklı bir bölgede ise boncuklu oyalar sıklıkla kullanılmaktadır.

Evlenecek olan genç kız ve erkeklerin çeyiz bohçalarına koyulanlar arasında yazma ve tülbentler de bulunuyor. Bu yazma ve tülbentler kimi zaman iğne kimi zaman tığ ile süsleniyor. Fakat genellikle iğne oyası ile süslenmektedir. Sizlerde yazma ve tülbent koyacaksanız iğne oyası ile süslenenlerden koymanızı tavsiye ediyoruz.

El işi hobiler sitemizde zaman zaman anlatımlı iğne oyaları paylaşıyoruz. İğne oyası yapmaya yeni başlayanlar için baştan sonra anlatımlı modellerimiz mevcut. Resimli ve videolu anlatımlı oyalar ile hiç bilmeyenler bile rahatlıkla nasıl yapıldıklarını öğreniyorlar. Eğer siz de bilmiyorsanız yeterki öğrenmek isteyin. Sitemizdeki anlatımlı oyalar sizlere yeterince yardımcı olacaktır.

Eğer yeni başladıysanız ve iğne oyası yapmak istiyorsanız Parmağın Etrafında Yapılan İğne Oyası Modeli sayfasına bir göz atın. Yapılışı çok kolay olan bir model bulunuyor. Oldukça da güzel bir model. Rahatlıkla yapabileceğinizi düşünüyorum.

Sponsorlu Bağlantılar
İğne oyaları arasından en çok sevilenleri boncuklu oyalar, pullu oyalar ve çiçekli oyalar. Genellikle yazma kenarlarında kullanılan boncuklu oyalar çok şık duruyor. Kum boncuklar veya büyük boncuklar ile yapılan yazmalar da göze çarpıyor ve şık görünüyor. Paylaştığımız 32 adet oya içerisinde boncuklu oyalar da bulunuyor.

Binlerce oya örneği ve yüzlerce de anlatımlı model için iğne oyaları sayfasını detaylı bir şekilde incelemenizi öneriyoruz. Umarım paylaştığımız modelleri beğenirsiniz.

32 Adet Kolay İğne Oyaları

İğne Oyası Gelincik Çiçeği Modeli

Tek Kanatlı Fiyonk Oyası

Tel Toka İle İğne Oyası Modeli

Sık İğne Oyası Modeli Püskül Örneği

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir