İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Arpa Boncuklu Tığ Oyası Yapımı

Bu yazımızda arpa boncuklu tığ oyası yapımı yer alıyor. Yazma kenarları için boncuk oyalarını tercih edenler arpa boncuklu oyayı mutlaka denemelidir.

Yazma kenarları için boncuk oyalarını tığ ile yapabilirsiniz. Arpa boncuklu oya modeli en çok beğenilen boncuklu oya modelleri arasındadır. Tığ ile arpa boncuklu oya yapılışını sizler için sitemizde yayınladık. Yazma kenarlarında harika görünen bu modeli sizlerde deneyebilirsiniz. Rengarenk arpa boncuklar ile süslemiş olduğunu yazma kenarı harika görünecek. Paylaşmış olduğumuz videoda arpa boncuklu tığ oyası yapılışı yer alıyor. Videoyu dikkatlice izleyip sizlerde nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

blank

Arpa boncuklar ve yazma kenarlarında kullanılan en küçük halkanın bir büyüğü gereklidir. İlk önce halkayı alıp ipi sabitliyoruz. Halkayı doldurmak için 15 tane sık iğne yapılıyor. Sonra 6 zincir çekilip arpa boncukları tığın ucuna takıp hemen dibindeki sık iğnenin tepesine batıp bir ilmek çıkarıp, bu ilmeği de arpa boncuğun içerisinden çıkarıyoruz.

Arpa Boncuklu Tığ Oyası Yapılışı

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir