İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Çapraz Fıstıklı Örgü Bere Yapımı

Çapraz fıstıklı örgü modeli ile bere yapımı. Kış aylarının gelmesiyle birlikte bere kullanımları da başladı. Örgü bere yapmak isteyenler de model arayışındalar. En çok örülen berelerden olan çapraz fıstıklı örgü bere örneğini de model arayanlar için anlatımlı olarak paylaşıyoruz. Kendinize güzel bir örgü bere örmek ister misiniz?

Evde boş vaktini örgü örmeyle geçirmek isteyen hanımlar kışın soğuk günlerinde başlarını kapatmaları için bere örebilirler. Tığ işi ile yapılan bereler bulunuyor. Kolay bere yapılışı modelleri genellikle tığ işi ile yapılan modellerdir. Tığla kolaylıkla yapılıp bitirebileceğiniz bir model olan çapraz fıstıklı bere yapılışına da bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Çapraz fıstıklı örgü modeli iki farklı yün ip ile yapılmaktadır. Ayrıca yapılışı için ise tığ  kullanılmaktadır. Kısa zamanda örüp bitirmek istiyorsanız bu örnek ile bere örebilirsiniz. Ören hanım kanalında paylaşılan bayan bere yapılışı çok güzel anlatılmış. Berenin yapımının başından sonuna kadar dikkatli ve detaylıca anlatımı yapılmıştır. Hemde bu anlatım videolu. İlginizi çekeceğini düşündüğümüz için paylaştığımız bere yapılışı basit bir modeldir. Ben bunu öremem diye düşünmeyin. Videoyu izledikten sonra bereyi nasıl yaparım diye artık sormanıza gerek kalmayacak.

Tığ İşi Fıstıklı Bere
Tığ İşi Fıstıklı Bere

Evde kendi beresini kendi örmek isteyen hanımlar fıstıklı örgü bere yapılışı konumuzda videolu olarak modelin yapımı bulunuyor. Video nerde diye soruyorsanız aşağıda bulunuyor. Türkçe anlatımlı bere yapılışı videosunu izleyip incelediğiniz zaman tığ ve bere için satın aldığınız yün ipleri elinize alıp kendinize bere örmeye başlayabilirsiniz.

Daha önce bere örmemiş bayanlar da bu örnekten örebilirler. Siz sadece kendinize güvenin ve modelin nasıl yapıldığını videodan öğrenin. Sonrası zaten hem kolay geçecek hemde eğlenceli bir süreçten sonra bereyi örebileceksiniz.

Tığ İşi Çapraz Fıstıklı Bere Yapımı

2 Yorum

  1. Güneş Güneş 30 Ocak 2018

    Anlatımınız harika çok güzel anlatıyorsunuz

  2. Güneş Güneş 30 Ocak 2018

    Anlatımınız harika çok güzel anlatıyorsunuz teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir