İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Çiçekli Bere Yapılışı

Kız çocukları için çiçekleri tığ ile bereyi iste şiş ile yapacağınız çiçekli bere yapılışı. Örgü çiçekli bere modelinin yapımını soran arkadaşlarımız için paylaşıyorum. Çocuk bereleri örmek isteyenler kız çocukları için çiçekli bir model yapabilirler. Tepesinde bulunan renk renk çiçekleri ile harika görünen berenin yapılış detaylarını paylaştık.

Nilüfer Gerçek Şah arkadaşımızın yapıp satmış olduğu çiçekli bere modelinin yapımı hakkında bizlere bilgi vermiş. Kendisiyle görüşüp bere yapılışı ve resimlerini sitemize eklemek için izin aldık. Tığla yapılan çiçekler ve misinalı şiş ile örülen berenin görünümü gerçekten çok güzel.

Bere Yapılışı

Sipariş vermek isterseniz agubuguorguevi instagram sayfasından iletişime geçebilirsiniz.

Şiş işi zor ben tığ işiyle örülen model arıyorum diyorsanız tığ işi bebek beresi yapılışı konusuna göz atabilirsiniz. Oradaki model de tığla yapılan kolay bir örnektir.

Örgü Çiçekli Bere Yapılışı

Çiçekler tığ ile yapılmıştır. Bere için ise 3 buçuk numara misinalı şiş ve  kartopu baby one ip kullanılmıştır. 10 ilmek başladım. 6 7 yasa 13 cm lastik ördüm. Sonra istenilen uzunluğa kadar düz ördüm ve daha sonra bir ilmek örüp bir ilmek kestim ve ilmek sayısı azaldı. Üstünü çift lastik devam ettim 4 cm kadar sonra bol şekilde keserek bitirdim. Her düz lastiğin üstüne her rengi ayrı olmak üzere çiçekleri ördüm. Tek tek ve çift lastikten önce kestiğim yer vardiya ordan zincir çekip büzdüm. Bu kadar sabır diliyorum kolay gelsin.

Örgü Çiçekli bere
Örgü Çiçekli bere

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir