İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Örgü Fıstıklı Bere Yapılışı

Soğuk günlerin gelmesiyle birlikte bere kullanımı da artıyor. Başlarını berelerle kapatan kişiler soğuktan korunmaya çalışıyorlar. Örgü fıstıklı bere yapılışı konumuzda da berenin nasıl yapıldığını öğrendikten sonra kendinize bere örebilirsiniz. Yapılışı çok kolay bir örgü modeli olan fıstıklı örgü ile yapılan bere yapılışı sizin için Türkçe videolu olarak burada.

Örgü bere yapmak isteyenler yüzlerce örgü modeli var. Ayrıca yüzlerce bere modeli de aynı şekilde var. Hangi bereyi kullanmak istediğinizi bilmiyoruz fakat herkesin beğenebileceği bir bere modeline yer vereceğiz. Fıstıklı bere yapılışı ile basit ama güzel görünümlü bere örebilirsiniz. Tabi öncelikle nasıl yapıldığını öğrenmek lazım. Ören hanım kanalında bu bere çok sade bir biçimde anlatılmış.

Yine fıstık örgü modeli ile yapılan Çapraz Fıstıklı Örgü Bere Yapımı modeline yer vermiştik daha önce. O modeldeki fıstıklar çapraz olarak yapılmıştı. Bu modeldeki örgü fıstıklar ise düz olarak yapılmıştır. Düz model ile yapılan fıstıklı bereyi ister tek renk isterseniz de çift renk ile örebilirsiniz.

Fıstıklı Bere Yapılışı

Hem bayan hemde erkeklerin kullanabileceği bir örgü beredir. Model çocuklar içinde uygundur. Tığ işi yelek yapılışı ne kadar kolay bilirsiniz. Örgü ile uğraşıyorsanız zaten çok basit olduğunu da daha önce görmüşsünüzdür. Fıstıklı bere modeli de tığla örülüyor.

Türkçe video aşağıda yer alıyor. Fıstıklı bere yapılışı video süresi 26 dakikadır. 26 dakikada berenin yapımını öğrenmek sizin için bir fırsattır.

Fıstıklı Bere Yapılışı

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir