İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Tunus İşi Türbanlı Bere Yapımı

Tunus işi türbanlı bere yapımı son zamanlarda çok soruldu. Türbanlı bere yapmak isteyenler için nasıl yapıldığını paylaştık.

Türbanlı bereler son zamanlarda çok örülen berelerden. Tunus işi ile örülen renk renk türbanlı berelerde ilgi görüyor. Özellikle artan iplerinizi kullanarak türbanlı bereler örebilirsiniz. Bediha hanım bize yapmış olduğu bere hakkında bilgi vermiş. Berenin yapımının tarifini sayfasında paylaşmış.

Aşağıda tarife ulaşabilirsiniz. Ters ve düz örgü ile örülen berenin yapımı kolaydır. Dilediğiniz renklerde örmeye başlamak için nasıl yapıldığını öğrenin.

Bu berenin tarifi çok soruldu ve merak edildi. Kendimce tarif etmek istedim umarım başarabilmişimdir . Orta kalınlıkta bir ip ile 23 zincir çekerek başladım ilk sıra normal örüp döndüm. İkinci sırada bir ters bi düz örgü ile hiç arttırıp eksiltmeden 70cm ördüm ve bitirdim. Sonra örgüyü ters çevirip çapraz katladım. Sonra arkasını çevirip aynı renkte kenarları bir araya getirip en son resimdeki mavi çizgi ile gösterdiğim yerlerden diktim ve bitti.Bu bere 1 yaşa göre olur diye düşünüyorum. Kolay gelsin o zaman

Türbanlı bere yapımı

Turbanlı bereler

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir