İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yaprak Motifli Bere Yapılışı

Soğuktan korunmak için yaprak motifli bere yapmak ister misiniz? Bere yapmak isteyenlere yapılışı tarifini sitemizde için paylaştık.

Yaprak Motifli Bere Tarifi

80 ilmek lastik başladım. Lastiğin bitiminde gizli artırmayla 6 ilmekler bir artırdım siz daha az Yada daha fazla arttırabilirsiniz. Ben 10 tane yaprak aralarınada 8 ilmek hesapladım modelin ismi yaprak model çok basit ve çabuk ilerleyen bir mode.l Yaprağın büyüklüğünü kendiniz ayarlayabilirdiniz. Kolay gelsin hanımlar şapkanın büyüklüğü ipe ve el işinizin gevşek Yada sıklığına göre ilmek sayısı değişebilir.

blank

blank

blank

blank

Model bereyi yapan arkadaşımız tarafından tariflenmiştir. Yapılışında 3.5 numara şiş kullanmıştır. İp ise yurtdışından geldiği için ismi paylaşılmamıştır. Siz bere öreceğim derseniz tuhafiyelerden ip satın alabilirsiniz.

Örgü bere modelleri sayfasında anlatımlı bereler paylaşıyoruz. Örgü sezonu açıldığı için bereler örülmeye de başlandı. En çok örülmek istenen berelerden biri de yukarıda paylaştığımız modeldir. Resimleri yakınlaştırıp bakabilirsiniz.

5 Yorum

 1. Gül Gül 30 Kasım 2017

  Peki bu bere kaç yaşındakilere göre..yani çocuk olurmu

 2. Billur Billur 16 Aralık 2017

  Yapraklı bere yapılısının motifini nasıl orebilirim.

 3. Fatma Fatma 9 Ocak 2018

  Bereyi tam anlatamamşsiniz eksiltme yapmışsınız yazmamışsın kaç ilmekte tepeyi topladınız belli değil

 4. nurel nurel 6 Mart 2018

  berede donus sirasinda ne gibi ilmek kesimi yapilacak anlatilmamis lutfen mesela 5 delikten sonra yukari dogru kesilme sekli kac ilmek alinir nasil donulur tesekkurler

 5. ayşee ayşee 14 Ocak 2019

  ipi tuhafiyeciden alın hee kasaptan almayın ona yurt dışından gelmişşş beynini ye otur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir