İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Dantel Çaydanlık Yapılışı Bu Örgüyü Çok Beğeneceksiniz

Farklı örgü örmek isteyenler için bugünkü yazımızda dantel çaydanlık yazımızı paylaşıyoruz. Dantelden yapılan çaydanlıkları süs olarak kullanabilirsiniz.

Her Türk’ün günlük olarak bir kaç bardak içtiği içecek olan çay vazgeçilmez milli içkimizdir. Özellikle kahvaltılarda olmazsa olmaz olan çay misafirlerimize de en çok ikramda bulunduklarımız arasında yer alıyor. Yaşamımızın her yerinde misafirliklerde, kafelerde, kahvaltılarda, yemeklerden sonra içtiğimiz çay her mevsim içilen içecektir. Çayı demlemek için de demlik diğer adıyla çaydanlık kullanılır. Günümüzde çaydanlık yerine çaycılar geçsede yine de her evde ve çeyizlerde porselen çaydanlıklar veya porselen çaydanlıklar bulunuyor.

Şimdi gelelim kendi konumuza. Dantelden yapılan çaydanlık, çay bardakları ve çaydanlık altı ile mutfak masalarınızı süsleyebilirsiniz. Özellikle çaydanlık altlarının örgüyle yapıldığını bilirsiniz. Fakat ilk defa karşılaşanlar çaydanlık, çay bardakları ve çaydanlık altını da yapmak isteyecekler. Toplamda 4 tane video ile dantel çaydanlık yapımını paylaştık.

Örgü ile evinizin bir çok yerine süs eşyaları yapabilirsiniz. Çaydanlıklar bundan sadece bir tanesi. Yapacağınız örgü çaydanlık ve şekerlikle mutfağınızı güzelleştireceğiniz gibi yatak odası ve oturma odası için de örgüler örebilirsiniz. Takım olarak çaydanlık takımı örmenizi tavsiye ederiz. Mutfak masasının üstünde çok hoş duracak olan bu takım gözlerinizi de şenlendirecektir.

Örgü işinden alıyorsanız çaydanlık örmeye videoları izleyerek başlayabilirsiniz. Tığ kullanılarak yapılan dantel çaydanlık yapılışı çok zor bir iş değildir. Mutfağınıza yapacağınız çaydanlık takımı göze hoş görünecek ve mutlu olmanızı da sağlayacaktır.

Dantel Çaydanlık Yapılışı 1. Video

Dantel Çaydanlık Yapılışı 2. Video

Dantel Çaydanlık Yapılışı 3. Video

Dantel Çaydanlık Yapılışı 4. Video

Dantel Çaydanlık Yapılışı 5. Video

2 Yorum

  1. elif elif 8 Mayıs 2019

    videolar türkçe değil ama öremedim 🙁

  2. elif elif 8 Mayıs 2019

    Videolar türkçe olmadığı için yapamadim keşke yapılışını da yazsaydiniz yardim lütfen:(

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir