İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Dilimli Kız Çocuk Yeleği Yapılışı

Bugün sizinle çocuklar için dilimli kız çocuk yeleği yapılışı paylaştık. Çocuklarınıza bu muhteşem yelek örneği ile sizlerde yelekler yapabilirsiniz.

Kız çocukları için örgü yelekler yapmak istiyorsanız dilimli örgü modelini tercih edebilirsiniz. Bu örnek kız çocuklarına çok yakışacak. Miniklerinize yelekleri şişler ile yapabilirsiniz. Şiş işi bilen hanımların çok kolay yapabilecekleri bu modelin yapılışının videosunu paylaştık. Yelek yapacaksanız eğer bu modele mutlaka biz göz gezdirin. Zaten bakınca ne kadar güzel olduğunu görünce sizlerde yapmak isteyeceksiniz.

Yan Örülen Dilimli Bebek Yeleği Yapılışı modelini daha önce yayınlamıştık sitemizde. Şimdi paylaştığımız örnek de bu modelin bir benzeridir.

Dilimli Kız Çocuk Yeleği Yapılışı

Yeleğin etek ucu dilimli olacak. Yeleğe önce 75 ilmek atıldı. 5 diş haroşa örüldü. Toplam 10 sıra. Yelek sol önden başlayıp sağ önden bitecek. Robadan değil yandan başlayı diğer yandan bitirilecek. Yelekte dönmeler var. 5 diş haroşayı ördükten sonra 1 sıra düz gidilecek.

Dilimli Kız Çocuk Yeleği Yapılışı Video

2 Yorum

  1. Hatice Hatice 30 Mart 2018

    merhaba dilimli kız çocuk yeleğini çok güzel anlatmışsınız teşekkür ederiz ellerinize sağlık.Verdiğiniz ilmek sayısı 2,3 yaş için olurmu ? 2,3 yaş içinde anlatım yapar mısınız rica etsem

  2. Alev Alev 13 Nisan 2018

    Merhaba, teşekkür ederim çok güzel anlatmışsınız. Bu modeli yapmak istiyordum fakat, anlaşılabilir bir anlatıma denk gelmemiştim. Sizin paylaşımınız sayesinde, örgü bilmememe rağmen yapabildim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir