İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

En Güzel Tığ İşi Boncuklu Yazma Başörtüsü Oyaları

Tığ işi boncuklu yazma kenarı oyaları ile başörtüleri daha şık. Burada tığ ile yapılan birbirinden güzel boncuklu yazma kenarı oyaları bulunuyor.

Boncuklu yazma oyaları yıllardır annelerimizin baş örtüleri olarak kullanılıyor. Annelerimiz ve babaannelerimiz tığ işi ile yapmış oldukları boncukları oyaları yazma kenarlarına iliştirip başörtüsü olarak kullandılar. Günümüzdede hanımlar boncuklu oya modelleri yapıp başörtüleri için oyalar elde ediyorlar. Çok güzel modellerde olan boncuklu oyalar yazma kenarları ile birleşinde çok daha şık duruyor.

Boncuklu iğne oyaları kadar boncuklu tığ oyaları da ilgi görüyor. Biraz daha kolay yapıldığından dolayı tığ işi olan modeller daha fazla tercih ediliyor da diyebiliriz. Tabi iğne oyası sevenler de yapmaktan vazgeçmiyorlar.

Bizler anlatımlı olarak oya modelleri paylaşıyoruz. Geçenlerde boncuklu iğne oyaları paylaşımızdan sonra tığ oyası boncuklu yazma modelleri paylaşmamızı isteyen bir takipçimiz oldu. Bu modelleri de hem o takipçimize hemde boncuklu oya sevenlere paylaşıyoruz.

Boncuklu Tığ Oyaları

Boncuklu Tığ Oyası Modelleri

Yukarıda modelleri görüyorsunuzdur. Her türlü boncuk oya yapıldığında süper görünmekte. Çeyizlik yazma yapmak isterseniz bu modelden seçebilirsiniz.

Boncuklu Tığ Oyası Yazma Modelleri

Küçük boncuklar ile yapılan oyalarda yazmalarla uyum içerisinde. Özellikle Anadolu kadınları boncuklu yazmaları tercih etmektedirler.

Boncuklu Tığ Yazma Örnekleri

Boncuklu yazma oyaları yapılışı konularına oya modelleri kategorisinden ulaşabilirsiniz. Yüzlerce anlatımlı boncuklu oyalar bulunuyor.

Boncuklu Tığ Yazma Oyaları

Hoşunuza giden model olursa ve yapmak isterseniz, istediğiniz oyayı yorumdan belirtirseniz anlatımını sizlerle paylaşabilirsiniz.

Boncuklu Yazma Modelleri Yapılışı

Beğendiğiniz boncuklu oya modelini telefonunuza da kaydedebilirsiniz. Yazma kenarları yapacağınız zaman hangi oyayı yapacağınıza siz karar verin.

Tığ işi boncuklu yazma kenarları

2 Yorum

  1. ELİF serap 18 Eylül 2018

    Yuvarlak boncuklu oya modeli yapılışını yayınlarsanız çok sevinirim çok beğendim ellerinize sağlık

  2. Canan 27 Aralık 2018

    Siyah yazma renkli boncuklu olan oyanın anlatımını yapabilirmisiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir