İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Firkete Oyası Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

En çok aranan oyalardan firkete oyası nasıl yapılır?  Firkete oyası yapımı arayanlara resimli anlatımlı olarak nasıl yapıldığını göstermeye çalıştık.

Merak edenler için resimli anlatımlı olarak güzel bir modelin yapılışını paylaştık. Firkete oyası ile yazmaları süsleme vakti!

Yazma ve Tülbentlere Fikrete İle Oyalar Yapın

Yazma ve tülbentleri süslemek için firkete ile oyalar yapabilirsiniz. Yapmış olduğunuz firkete oyaları ile yazma kenarlarını süsleyebilirsiniz. Daha önceki yazılarımızda firkete ile yapılmış olan oyaları paylaşmıştık. Bunlar Püsküllü yazma kenarı yapılışı (Videolu Anlatım) ve Anlatımlı İğne Oyası Fiyonk Yapılışı modelleridir. Şimdi paylaşacağımız oya modeli bunlara göre biraz daha farklı. Yine fiyonk oyası yapacağız fakat bu oya örneğini iğne oyası ile yapılan dağın üzerine ekliyoruz. Sizde yazma kenarı dantelleri için firkete oyası yapabilirsiniz.

Firkete oyası nasıl yapılır? Bu sorunun cevabını hala arıyorsanız aşağıdaki resimleri inceleyiniz. Resimlerde firketenin nasıl kullanıldığı ve oya örneğinin nasıl yapıldığı yer alıyor. Firkete dışında farklı oya anlatımları istiyorsanız oya modelleri kategorisine göz atmanızı öneriyoruz.

Firkete Oyası Yapılışı

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir