İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Geçmişten Günümüze Dantelden Şekerlik Yapımı

Dantelden şekerlik yapımı ile eskiye geri gidiyoruz. Sizlerinde örgü ve el işlerine merakınız varsa tığ işi ile dantel şekerlik yapabilirsiniz.

El yapımı bir çok ürün yapılabilmektedir. Havlu, yazma, tepsi örtüsü, masa örtüsü, takılar, çeyizlikler ve daha bir çoğu tığ işi ve iğne oyaları ile yapılmaktadır. Eskiden dekoratif ürünlerin yapımı için de tığ ve iğne oyaları kullanılırmış. Örneğin salon takımları, yatak odaları, mutfak takımları el işi ile yapılıyormuş. Hanımlar yapmış oldukları el işi danteller ile evlerini süsleyebiliyorlarmış. Şuanda her ne kadar eskisi kadar danteller kullanılmasada kullanan hanımlar bulunuyor. Ve dantel hala daha konulduğu yerde harika görünüyor. Dantel ile yapılan masa örtüleri, şekerlik, peçetelik gibi ürünler evin dekorasyonuna ayrı bir hava katıyor.

Eskiden dantel ile en çok yapılan ürünlerden biri de şekerliklerdir. Dantel şekerlikler eve gelen misafirlere şeker ikram etmek için kullanılırdı. Şimdi her ne kadar porselen ve cam şekerlikler çıksa da nostalji amaçlı dantel şekerlik yapıp kullananlar var. Sizlerde eskiye gitmek istiyorsanız paylaşmış olduğumuz dantel şekerlik yapımı videoları ile nasıl yapıldığını öğrenip yapabilirsiniz. Tığ işi ile yapılan dantel şekerlik modeli evinize ayrı bir hava katacak. Tv ünitesinin üstüne koyacağınız dantel şekerlik içerisindeki şekerler ile harika görünecek.

Dantel Şekerlik

Dantel işleri ile uğraşan hanımlar paylaştığımız dantel şekerlik yapılışı videoları ile nasıl yapıldığını kolaylıkla öğrenebilecekler. Aşağıdaki 3 adet videoda örgü dantel şekerlik yapımı sırası ile yer alıyor. Umarım beğenirsiniz.

Dantel Şekerlik Yapılışı 1

Dantel Şekerlik Yapılışı 2

Dantel Şekerlik Yapılışı 3

Bir yorum

  1. elif 8 Mayıs 2019

    videolar türkçe değil ama yapamadım örgüyü 🙁

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir