İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İğne oyası el havlusu yapımı

Genellikle lavabo önlerinde bulundurduğumuz havlulardan yapmak istiyorsanız iğne oyası havlu yapımı konumuzu mutlaka incelemelisiniz.

Islak ellerimizi durulamak için havlular kullanırız. İğne oyası ile süslenen havluları tercih eden bayanlar var. Genellikle anadolu kadınlarının evlerindeki lavabolarda göreceğiniz iğne oyalı havluların nasıl yapıldığını sizlere göstereceğiz. El havlusu içn çok güzel bir oya örneğinin resimli anlatımına yer verdik. İğne oyası el havlusu yapımı için öncelikle işlenmemiş havluyu alıyorsunuz. Daha sonra ip ve iğneyi elinize alıp sitemizi açarak resimleri tek tek inceliyorsunuz. Sonradan bu mükemmel oya ile süslenmiş el havluları elde ediyorusunuz. Bu havluları çeyiz bohçalarına da koyabilirsiniz. Dilerseniz 15 TL gibi fiyat üzerinden satışını da gerçekleştirebilirsiniz. Gelin şimdi Gülsüm Kurtgöz’e ait bu güzel örneğin yapılışını hep beraber inceleyelim.

Adım adım anlatımlı el havlusu yapılışı aşağıdaki resimlerde. İğne oyaları yapan hanımlar bu resimlere bakarak el havlusu oyasını yapabilirler.

Eğer havlu kenarları yapımında iğne oyası kullanıyorsanız yayınladığımız diğer anlatımlı örneklere bakınız.

İğne Oyası El Havlusu Yapılışı

İğne Oyası El Havlusu Yapımı 1

İğne Oyası El Havlusu Yapımı 2

İğne Oyası El Havlusu Yapımı 3

İğne Oyası El Havlusu Yapımı 4

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir