İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İğne Oyası Hanımeli Çiçeği Tesbih Ucu Yapılışı

Neşe hanımın kolay anlatımıyla çok güzel görünen iğne oyası hanımeli çiçeği tesbih uçu yapılışı ile sizlerde tesbihlerinizi süsleyebilirsiniz.

İğne oyası tesbih ucu yapmak isteyenlere güzel bir çiçek oyası yapılışı paylaşacağız. Modelimizin adı hanımeli çiçeği modelidir. Model iğne oyası ile yapılmaktadır. İğne oyasıyla tesbih ucu yapan hanımların bildiği bir modeldir. İğne işi ile uğraşanların tesbih uçlarını yaptıkları oyalarla süslediklerini biliyor muydunuz? Eğer sizlerde bir iğne oyası tesbih ucu yapmak istiyorsanız hanımeli çiçeği modelini tercih edebilirsiniz.

Neşe nin Göz Nuru İğne Oyası sayasında yayınlanan iğne oyası hanımeli çiçeği tesbih ucu yapılışı resimlerini sizlerle paylaşmak istedim. Hep yazmalar için oya modelleri paylaşıyorduk. Bugünde bir farklılık olsun dedim ve Neşe hanımın sayfasında karşılaştığımız tesbih ucunun yapımını paylaşmak istedim. Resimlerde adım adım anlatım zaten yer alıyor. Kafanıza takılan sorular olursa da aşağıdaki yorum kutucuğundan bize yazarak sorabilirsiniz.

İğne Oyası Tesbih Ucu Nasıl Yapılır?

İğne oyası ile tesbih ucu aynen bir oya yapımı gibi yapılır. Tabi tesbih ucu için yapılan belirli çiçek oyaları vardır. Aşağıda anlatımını paylaşmış olduğumuz menekşe çiçeği oyasıda bunlardan sadece bir tanesidir. İğne oyaları göründüğü gibi sadece havlu ve yazmada değil tesbih ucu içinde kullanılıyor. Tesbih taşlarının ve ipinin rengine göre iplerinizi seçerek tesbih ucu yapmaya hemen başlayabilirsiniz.

İğne Oyası Tesbih Ucu Yapılışı

İğne oyası hanımeli çiçeği tesbih ucu yapılışı 1

İğne oyası hanımeli çiçeği tesbih ucu yapılışı 2

Aşağıdaki model hanımeli çiçeği oyasının tamamlanmış halidir. Bu model tesbih uçlarına çok yakışacak.

İğne oyası hanımeli çiçeği tesbih ucu

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir