İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İğne oyası ile yapılan havlu kenarları

Mutfak havluları, el havluları ve banyo havlularını süslemek için iğne oyası havlu kenarları örneklerini incelemeden işe başlamayın!

Hanımlar, aradığınız farklılık burada!

Artık eviniz de ki havlularınız ya da çeyizleriniz herkesten farklı ve renkli olacak. Çeşit çeşit iğne oyası havlu kenarlarımodellerinden en beğendiğinizi seçin ve hemen başlayın!

El işi sizin için ek gelir mi demek?

Yoksa yalnızca eğlenmek ve vakit geçirmek için mi yapıyorsunuz?

Fark etmez!

Bu hobi yeteneklerinizi sergileyebileceğiniz en güzel yol. Geçmişten günümüze kadar taşıdığımız iğne oyası ve dantellerartık havlularımızın kenarlarını süslüyor. Bizlere annelerimizden, ninelerimizden emanet bu harika el işi, sizin hayal gücünüz ve el beceriniz ile birleşerek havlularınızı adeta paha biçilmez yapıyor.

İğne Oyası Kenarı Örnekleri

Genç kızların çeyizlerine, kayınvalidelerin gelinlerine hazırladıkları iğne oyası havlu kenarları örnekleri bugün sizlerle. Günlük yaşantımız da sürekli elimizin altında olan en önemli temizlik eşyalarından biri havludur. Bu havluların uçlarına, kenarlarına yapılan danteller, iğne oyaları hepimizin aklını başından alıyor. Daha güzelini yapmak için durmadan yeni motifler arıyoruz. Herkeste olmayan, şaşırtıcı, cezbeden modelleri tercih ederek, havluları astığınızda hem yeteneğinizi konuşturacak hem de fazladan ek gelir sağlayabileceksiniz.

Şimdi iğne oyası havlu dantelleri için kullandığımız malzemelere değinelim.

  1. Havlu

Öncelikle dilediğiniz renkte ve dokuda bir havluya sahip olmalısınız.

  1. İğne

Sosyete iğnesi denilen bu iğneyi tuhafiyelerde kolaylıkla bulabilirsiniz.

  1. İp

Yapmak istediğiniz motife ve modele uygun renklerde ip tercih edebilirsiniz. Tavsiyemiz çizmeli markasına ait iplerdir.

  1. Makas

Kısaca bir nakış makası işinizi görecektir.

İşte bu kadar! Artık birden çok iğne oyası havlu kenarları yapabilirsiniz. Yaptığınız diğer örgü gibi yetenek gerektiren el işlerinden biraz daha zor olan iğne oyası zorluğunun yanı sıra herkesi kendine hayran bıraktığı da bir gerçek. Çeyizlerinizde ki iğne oyasını arttırın, modelleri çoğaltın.

Bu işi ticaret için mi yapmak istiyorsunuz?

Bunun için gereken ustalığa, örneklerimizden yardım alarak ulaşabilirsiniz.

Çok abartılı modellerden uzak durun. Kendini işçiliğiyle öne çıkaran, zarif ve ince duran iğne oyalarını tercih edin. Havlunun rengi ile motifi ve kullanacağınız rengi birbirine uydurun. Mutfak havlularınızdan, banyo ve yüz havlularınıza kadar hepsi kusursuz görünecek.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir