İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İğne Oyası Zürafa Yapılışı Anlatımlı

Anlatımlı iğne oyalarına iğne oyası zürafa yapılışı ile devam ediyoruz. Anlatımlı olarak paylaşmış olduğumuz zürafa yapımı sitemizde.

İğne oyası öğrenmek isteyen kişiler için iğne oyası kategorisinde anlatımlı oyalara yer veriyoruz. Evde oturduğu yerden iğne oyası öğrenmek isteyen hanımlara yardımcı olabilmek için anlatımlı modeller paylaşıyoruz. İğne oyası yapımına zürafadan başlanır. Zürafa yapılışını öğrendikten sonra bir çok oyayı yapmakta zorlanmayacaksınız. Zürafa yapılışı için gerekli olan malzemeler iğne, iplik, makas ve bir mendili hazırladıktan sonra örneğin yapılışı için aşağıdaki resimleri inceleyebilirsiniz.

İğneye ipi geçiriyoruz. Sonrasında mendilin kenar kısmına iğneyi koyup mendilin kenarına yakın olacak şekilde iğneyi batırıyoruz. İpi iğnenin alt kısmından olacak şekilde doluyoruz. Kimileri 1 defa dolarken kimileri de 2 defa dolamaktadır. İpi iğnenin alt tarafından doladıktan sonra yavaşça çekiyoruz ve ardından sağlam bir düğüm atıyoruz. Düğümü attıktan sonra mendilin az ilerisine tekraran batırıyoruz. İpin ilk düğüm olan yerden gelen kısım iğnenin üstünde olacak şekilde ve ipin alt kısmından tutup iğnenin altından geçirerek dolayıp tekrardan ipi çekip düğüm atıyoruz. Bu işlemlere devam ederek zürafa yapımına devam ediyoruz.

İğne Oyası Zürafa Yapılışı 

4 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir