İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kirpikli Havlu Kenarı Danteli Yapılışı

Havlu kenarları için kirpikli dantel yapılışı Türkçe videolu olarak burada. Yapım aşamalarını yayınlamış olduğumuz kirpikli havlu kenarı modelini öğrenmek ister misiniz?

Havlu kenarları paylaşmaya başladık. Havlu yapmak isteyenler için yayınlamış olduğumuz kenar dantelleri ile yardımcı olmaya çalışacağız. Hobiler sitemizde yayınladığımız diğer havlu kenarları ile birlikte onlarca anlatımlı modellere rahatlıkla ulaşabileceksiniz.

Kirlikli Dantel Yapılışı

Havlu Kenarı Dantelleri Nedir?

Havlu kenarı dantelleri tığ veya iğne oyası ile yapılan dantellerdir. Bu danteller ile havlular süslenip hazırlanıyor. Böylelikle havlular daha güzel ve şık görünüyor. Çok geçmiş yıllardan günümüze kadar gelen tığ ve iğne oyası ile süslenen havlu kenarları daha şık görünmektedir. Çeyizlerimizin olmazsa olmazından olan havluları sizlerde tığ oyaları veya iğne oyası dantelleri ile süsleyin.

Kirpikli Havlu Danteli

Havlu Kenarı Danteli Yapılışı

Havlu kenarı danteli yapılışı için iğne veya tığ oyası bilmeniz gerekiyor. Öğrenmek istiyorsanızda yayınladığımız anlatımlı modeller size yardımcı olacaktır. Kirpikli havlu kenarı danteli yapılışı için ise öncelikle havlunun kenar bandını yapmak için 30 zincir çekerek başlıyoruz. Diğer tüm ayrıntılar ise aşağıdaki videoda yer alıyor.

Kirpikli Oya Modeli

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir