İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Konsol Takımı Dantelleri

Konsol takımı dantelleri yaparak konsolların daha dekoratif görünmesini sağlayabilirsiniz. Konsol masa örtüleri ve konsol dantelleri sitemizde yer alıyor.

Evlerimizin baş tacı elbette ki salonlarımız, salonlarımızın vazgeçilmezi ise salon takımları. Masa, sandalye, vitrin ve konsoldan oluşan takımlar. İşte bugün size dantelli konsol örtüsü modellerinden biraz bahsetmek ve örnekler sunmak istemekteyiz. Daha evvelki yazılarımızda da zaman zaman salon takımlarından bahsetmiştik. Salon takımları çok çeşitli yöntemler ile yapılabilmekte. Bazen bir nakış işi, bazen kanaviçe , bazen kasmakta işlenmiş bir boncuk işi, bazen bir iğne oyası bazen de tamamen el emeği göz nuru işlenmiş bir dantelden oluşur salon takımlarımız. Son zamanlarda her ne kadar bin bir renk güpürlerle yapılan salon takımları öne çıkmaya başlasa da bunlar asla gerçek dantelin yerini tutmamaktadır. Hanımlarımız tarihten bugüne danteli hep var etmiş ve korumuşlardır.

Genellikle en çok arananlardan olan kare dantel modelleri sayfamıza da göz atabilirsiniz.

Konsol Takımı Dantelleri

Salon takımlarından   konsol dantelleri ve konsol örtüsü örnekleri eskiye nazaran biraz farklılıklar arz etmekte. Eskiden konsolu boydan boya kaplayan dantel konsol örnekleri mevcut iken artık konsolun tamamını kaplamayan genelde kenarlarından boşluk bırakılan modeller öne çıkmakta.  Dantel konsol örtülerinin eskiden diğer bir farkı da genelde sadece dantelden değil de saten veya benzeri parlak bir beze geçirilmiş dantel ile yapılan örtüler dikkat çekmekte. Burada kullanılan danteller yeni örgüler olabileceği gibi eskiden kalma bir dantelin bir bez ile kombin edilmesi şeklinde de olabilir. Bu şekilde eski dantellerimiz de değer kazanmış olur. Burada kullanılan saten bezler beyaz olabileceği gibi renkli de olabilir. Genelde tozpembe, açık mavi, bal rengi gibi bezler kullanılır bu örtülerde. Özellikle beyaz mobilyaların yaygınlık kazanması ve çok kullanılmasıyla birlikte bu mobilyalar üzerinde beyaz yerine renkli danteller ve kumaşlar kullanmak kendini göstermesi açısından önemli olabilir. İsterseniz renkli kumaşların ucuna beyaz danteller isteseniz renkli danteller yapabilirsiniz. Eğer sadece dantelden dantel konsol örtüsü örnekleri yapmak isterseniz bunu da renkli yapabilirsiniz. Dantel konsol örtülerinin beyaz olanlarını kullanmanın biraz zor ve titizlik isteyen bir durum olduğunu da hatırlatmadan geçmeyelim. Resimlerimizde birbirinden güzel yeni moda konsol dantelleri bulacaksınız. Şimdiden kolay gelsin.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir