Hobiler

Kürdan Oyası Yapımı

Kürdanla yapılan tığ oyası modeli yelpaze görünümüyle yazma kenarlarında çok şık duruyor. Kürdan oyası yapılışı videolu açıklamasıyla bu yazımızda paylaşılmıştır.

Kürdan, dondurma çubuğu, oya ipi ve tığla yapılan yelpaze oyasından bahsedeceğiz bu yazımızda. Çeyizlik yazmalarda, tülbent kenarlarında kullanıla bilen bu modeli küçük veya geniş boyutlarda yapabilirsiniz. Kürdan kullanılarak yapıldığından dolayı birazcık size zor gelebilir. Fakat videoyu sonuna kadar izlerseniz bu fikrinizden vazgeçebilirsiniz.

Kürdan Oyası

Kürdan Oyası

İki kurdan kullanılarak yapılan bu oya örneğinde tığ da kullanılıyor. Normalde tığ oyası diye geçer fakat kürdanlar kullanıldığından dolayı biz başlığa kürdan oyası diye yazdık. Derya hanım kendi güzel anlatımıyla oyanın yapılış detaylarından bahsetmiş. Nasıl yapıldığını ise videolu olarak paylaşmış.

Yeni paylaştığımız oya modellerini takip edip öğrenmek isterseniz buradaki paylaştıklarımıza göz atabilirsiniz. Sürekli güncel ve yeni modeller paylaşarak sizlere öğretmek için elimizden geleni yapacağız.

Kürdan Oyası Yapımı Videolu Anlatım

Kürdan Oyası Yapımı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ