İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Makasa Dolayarak Çiçekli İğne Oyası Modeli Resimli Anlatımlı Yapılışı

Makasa dolayarak yapılan iğne oyası modelinin yapım aşamalarını sizlerle paylaşacağız. Bu iğne oyası modeli çiçekli fiyonk oyası modelidir.

İğne oyası öğrenmek isteyenler için yayınlamış olduğumuz anlatımlı oyalara devam ediyoruz. Şimdi paylaşacağımız model Elif Birinci’ye aittir. Elif Birinci hanımın instagram sayfasından almış olduğumuz yapılışı basit görünümü ise çok hoş olan bir iğne oyası modelidir. Oya ipini makasa sararak oyanın yapılışına başlayan Elif hanım çok güzel bir model elde etmiş. Elif hanım en makasın ucuna doladım. Siz şiş e veya farklı birşeye de dolayabilirsiniz nasıl kolayınıza gelirse diye de bir not düşmüş bizlere.

Çeyiz hazırlığı yapanlar için paylaşılmış olan bu modeli çeyizlik yazmalar, havlular, tülbentler, namaz örtüleri ve mevlüt örtülerinde kullanabilirsiniz. Yapım aşamaları oldukça açık bir şekilde paylaşılmıştır. İğne oyaları öğrenmek isteyen bir kişinin çok rahat yapabileceği bir modeldir.

Oya modelinin yapım aşamalarına aşağıdaki resimlerden ulaşabilirsiniz. Aklınıza takılanlar olursa yorum kısmından bizlere yorum yazarak sorabilirsiniz.

Makasa Dolayarak Yapılan İğne Oyası Yapılışı

Makasa dolayarak iğne oyası modeli yapımı 1

Makasa dolayarak iğne oyası modeli yapımı 1

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir