İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Pullu Boncuklu Oya Yapılışı

İğne oyası sevenlere pullu boncuklu oya yapılışı paylaştık. Kenar süslemelerini artık pullarla yapmak istiyorsanız bu model tamda size göre!

Pullu oya yapılışı isteyen arkadaşlar vardı. Fatma etme facebook sayfasından bulmuş olduğum örneği hemen sitede paylaşmak istedim. Bu modeli anadolu kadınları genellikle yazma kenarlarında kullanıyorlar. Sizde pullu oya yapılışını öğrenerek bir çok dantel kenarlarında kullanabilirsiniz. El işleri yaparken pullarla süslemeler yapmak istiyorsanız şuanda doğru yerdesiniz. Pullu iğne oyası yapımı ve Pul oyası yapılışı konularında iki tane oya örneğinin yapılışını paylaşmıştık. Şimdi paylaşacağımız örnek ise resimli anlatımlıdır.

Pul Oyası

Mendil, yazma, namaz örtüsü ve mevlüt örtüsü gibi yazmaları yaparken sizlerde pullu boncuklu oya tercih edebilirsiniz. Aşağıdaki resimlerde sırası ile modelin nasıl yapıldığı anlatılmıştır. Sizde pullu boncuklu oya öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki modeli inceleyin. Sık sık sitemizi ziyaret ederek anlatımlı iğne oyaları ile kendinizi geliştirebilir ve iğne oyası yapılışlarını öğrenebilirsiniz.

Pullu Oya Yapılışı

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir