İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Resimli Anlatımlı İğne Oyası Yazma, Tülbent ve Başörtüsü Oyaları

Anlatımlı iğne oyası yazma ve tülbent oyaları ile örneklerin nasıl yapıldığını rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Toplam 14 adet anlatımlı iğne oyası yer alıyor.

Anlatımlı iğne oyası yazma ve tülbent oyaları ile birbirinden güzel oyaların nasıl yapıldığını aşama aşama öğrenebilirsiniz. Beğendiğiniz modeli seçmiş olduğunuz yazma ve tülbent kenarlarına yapabilirsiniz. Yazma ve tülbentin rengine göre oya modeli seçerek birbirinden güzel başörtülerini elde edebilirsiniz. El işi hobiler olarak iğne oyaları kategorisinde yavaş yavaş anlatımlı oyalara yer vermeye başladık. Bizi takip ederek hiç bir yerde bulamacağınız oyaların nasıl yapıldıklarını öğrenebilirsiniz. Ayrıca anlatımını istediğiniz model olursa bizlerden nasıl yapıldıklarını da isteyebilirsiniz.

Anlatımlı Oyalar

Anlatımlı Çiçek Oyası Yapılışı

En çok aranan oya modellerinden biri çiçek oyasıdır. Çiçek oyası iğne işi yapan hanımların en çok kullanmış oldukları modellerdendir. Tabi bir çok çiçek oyası modeli bulunuyor. Aşağıdaki resimde güzel bir çiçeğin yağım aşamaları verilmiştir.

Anlatımlı Çiçek Oyası Yapılışı

Anlatımlı Firkete Oyası Yapılışı

Aşağıdaki oya firkete ile yapılmıştır. 7 adımda yapılan firkete oyası ile yazma kenarları ve tülbent kenarlarına oyalar yapabilirsiniz. Firkete oyası da sıklıkla yapılan oyalardan olduğunu belirtelim.

Anlatımlı Firkete Oyası Yapılışı

Anlatımlı Tülbent Oyası Yapılışı

Kırmızı beyaz oya yapmak isteyenler aşağıdaki örneği tercih edebilirler. Tülbent oyaları için tercih edilebilen bir model. Yapılışı basit olduğu için kolay model arayanlar tercih edebilirler.

Anlatımlı Tülbent Oyası Yapılışı

Basit Tülbent Oyası Yapılışı

Bir basit oya modeli daha. Kolay iğne oyası arayanlar aşağıdaki modeli tercih edebilirler. Yapımı çok çok kolaydır. Bir kaç adımda yapabilinecek bir model. Bu örnekte tülbent kenarları için kullanılabilir.

Basit Tülbent Oyası Yapılışı

Çiçekli Tülbent Oyası Yapılışı

Genellikle havlu kenarlarında kullanılsa da bazen yazmalarda da kullanılan bir örnek. Bu örnek de sıkça karşınıza çıkabilir. 9 Adımda oyanın nasıl yapıldığını aşağıdaki resimde görebilirsiniz.

Çiçekli Tülbent Oyası Yapılışı

El İşi Yazma Oyası Yapılışı

Kolay yazma oyaları isteyenler için basit bir örnek. Pembe rengin bu oyaya ne kadar yakıştığını görüyorsunuz demi? Sizde eğer bu oyayı yapacaksanız açık renk oya ipleri tercih edebilirsiniz.

El İşi Yazma Oyası Yapılışı

Kalpli Tülbent Oyası Yapılışı

Kalpli oyalarda sıklıkla tercih edilen modellerden. Üç kalp yan yana olan model ile dilerseniz havlu dilerseniz yazma kenarları için oya yapabilirsiniz.

Kalpli Tülbent Oyası Yapılışı

Kırmızı Çiçekli Oya Yapılışı

Bu da üçüncü çiçekli oya modelimiz. Elif Doğan adlı arkadaşımızın paylaşımını bizlerle paylaşmış olduğu bir örnek. Kırmızı oya modeli arayanlar tercih edebilirler. Görünümü zarif ve şirin olan iğne oyasıdır.

Kırmızı Çiçekli Oya Yapılışı

Kolay Tülbent Oyası Yapılışı

Kolay tülbent oyaları için de aşağıdaki örneği tercih edebilirsiniz. Kısa sürede bir oya yapayım hemen bitsin diyorsanız bu model tamda size göre. Bir kaç adımda nasıl yapıldığı gösterilmeye çalışmış.

Kolay Tülbent Oyası Yapılışı

Siyah Tülbent Oyası Yapılışı

Siyah veya koyu renk tülbentlerde kullanabilecek bir örnek. Yapılışı basit ve kısa zamanda biten oyadır. İğne oyası ile yapılan bu modeli çeyizlik yazmalarda kullanabilirsiniz.

Siyah Tülbent Oyası Yapılışı

Tülbent İçin Çember Oyası

Çember oyası yapılışı da aşağıda. Bu oya yazmalara ve tülbentlere uyuyor. Dilediğiniz renk oya ipleri ile yapabilirsiniz. Yapılışı çok da basit değil. Ama aşağıdaki teknikleri kullanırsanız kolaylıkla yapabilirsiniz.

Tülbent İçin Çember Oyası

Tülbent Kenarı Kiraz Oyası

Kiraz oyası arayan hanımların da sayısı pek az değil. Biz el işi hobiler olarak kiraz oyasının yapılış aşamalarının basit yöntemlerini paylaştık. Model için Elif Doğan hanıma çok teşekkür ederiz.

Tülbent Kenarı Kiraz Oyası

Yeni Tülbent Oyası Yapılışı

Keloğlan oyası da denilen bu model ile tülbentler harika görünecek. Yapılışı çok kolay olan bu örnekte farkı iki renk oya ipi kullanılıyor.

Yeni Tülbent Oyası Yapılışı

Bir yorum

  1. çiçek 10 Mayıs 2016

    süper anlatım teşekkürler elinize saglık

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir