İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Şiş İle Tığ İşi Boncuk Oyası Yapılışı

Boncuk oyaları sevenler için şiş ile tığ işi boncuk oyası yapılışı modelini sitemizde yayınladık. Bu muhteşem örneğin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Boncuklu oya seven hanımlara sitemizde Tığ işi boncuk oyası yapılışı (Videolu Anlatım) ve Tığ işi boncuklu tülbent oyası yapılışı modellerini yayınlamıştık. Şiş ile tığ işi boncuk oyasını duyunca nasıl birşey diye bir bakayım dedim. Örnek çok hoşuma gitti ve hemen sizlerle paylaşmak istedim.

Şimdi paylaşacağımız şiş ile yapılan boncuklu tığ oyasıdır. İki sıradan oluşuyor. İlk olarak şişimize iplik kısmını doldurarak geçece.z Daha sonra üst kısmına sık iğne ve boncuklarla doldurarak oyayı tamamlayacağız. İstediğiniz boyda sıralı boncuklar kullanabilirsiniz. İri boncuk kullanırsanız oyanızda daha şık durup kendini gösterir. 8 numara şiş kullanılmıştır. Tığ ise 17 numaradır.

blank

İlk olarak oya ipini diziyoruz. İlk sırada boncuk kullanmayıp sadece ip ile kenarı yapılmış yazmanın kenarından ipi sabitleyerek başlıyoruz. Bu oya modeli kolay ve şık bir oya modelidir.

Şiş İle Tığ İşi Boncuk Oyası 

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir