İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Tek boncuklu oya yapılışı

Tek boncuklu iğne oyası modelinin yapılışı. Çıtı pıtı bir yazma yapmak isteyenler için her oyada bir boncuk kullanılarak yapılan örneği yayınladık.

Yüzlerce anlatımlı iğne oyalarına bir yenisini daha ekliyoruz. Modelimiz tek boncuk ile yapılan iğne oyasıdır. Çıtı pıtı bir yazma yapmak isteyenler tek boncukla yapılan oya modelini kullanabilirler. Gül’ün iğnesinden dökülenler facebook sayfasının paylaştığı en güzel modellerden biridir.

Model olarak daha önce Boncuklu iğne oyaları arşivi yayınlamıştık. İğne oyası yazmalar yer alıyordu. Ondan sonra boncuklu iğne oyaları istekleri artmaya başladı. Hobiler sitemizdeki boncuklu oya paylaşımlarını arttırdık. Onlarca boncuklu iğne oyası paylaşımları yaptık. Boncuklu oyalar çok beğenildiğinden dolayı Gülden hanımın sayfasında yayınlanan modeli görür görmez sitede paylaşmak istedim.

Eline iğne almış hanımların kolaylıkla yapabileceği modeller yayınlıyoruz. Yani daha önce iğne oyasından birazcık bilgisi olanların dahi rahatlıkla yapabileceği örneklerdir. Oya Modelleri kategorisinde paylaşmış olduğumuz oyalar, resimli veya videolu anlatım olarak paylaşılmıştır. İsterseniz buradaki resimli anlatımlı iğne oyaları veya videolu anlatımlı iğne oyalarına göz atıp beğenmiş olduğunuz modelin yapımını hemencecik öğrenebilirsiniz.

Gelelim şimdi tek boncuk ile yapılan iğne oyası modeline. Bu model çıtı pıtı diye adlandırdığımız yazma oyalarının aynısı. Fakat tek farkı her oyaya tek boncuk kullanılmış. Yuvarlak boncuklar kullanılarak yapılan bu oyaya siz istediğiniz boncuk modelini kullanabilirsiniz. Daha büyük veya küçük boncuklar, kare veya uzun boncukları tuhafiyelerden aldıktan sonra iğne ve ipinizi de hazırlayıp aşağıdaki resimlere göz atmanız yeterli olacaktır.

Tek Boncukla İğne Oyası Yapılışı

Tek Boncuklu İğne Oyası Yapılışı 1

Tek Boncuklu İğne Oyası Yapılışı 2

Tek Boncuklu İğne Oyası Yapılışı 3

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir