İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Tek Sıra Şiş Oyası Yapılışı

Yazma kenarı oyası için tek sıra şiş oyası yapılışı. Şiş veya şiş kalınlığında bir kalem kullanarak tek sıra oya modeli yaparak yazmaları süsleyebilirsiniz.

Oya modelleri arasından en çok tercih edilenlerden biri olan tek sıra modelini birde şiş ile deneyin. Şiş veya kaleme sarılarak yapılan tek sıra oyayı sizde çok beğeneceksiniz.

4 veya 5 numara şiş kullanarak bu oyayı yapabilirsiniz. Eğer elinizde bu numaralarda şiş yoksa benzer kalınlıkta kalem de tercih edilebilir. Tek renk oya ipi ile yapılan bu oya tığ ile yapılmaktadır.

Tek sıra oya yapılışı modeline bir farklılık katan Derya hanım yeni modeli ile bizlere merhaba diyor. Bu model kısa süre içerisinde onbinlerce defa izlenmiştir. Eğer tek sıra kolay oya yapılışı yapacaksanız şiş oyası modeline bakabilirsiniz.

Tek sıra şiş oyası
Tek sıra şiş oyası

İstek üzerine yapılan model için yazmanın tığ battısını yaparak başlamanız gerekiyor. İlk başlangıçta 14 zincir çekiliyor. Sonra yarısını kapatıp yuva edineceksiniz. İlk başlangıç böyle. Elde ettiğiniz yuvanın yönünü kendinize doğru çevirip bir zincir çekin. İlmeği uzatıp şişe takın.

Tek Sıra Şiş Oyası Yapımı

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir