İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Tığ İşi Şiş Oyası Yapımı

Bugün sizlere değişik ve alımlı bir oya olan tığ işi şiş oyası yapımını paylaşacağız. Bu oyayı istediğiniz her yerde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Malzemeler

  1. 6 mm şiş
  2. 21 numara tığ
  3. 3 farklı renk ip

Tığ İşi Şiş Oyası Yapılışı

Oyaya başlamadan önce yazmanın kenarına 2 adet zincirden bir sıra zürafa yapılmaktadır. Daha sonra zürafaların birine bir adet tekli trabzan ve 4 adet zincirden tepesine kirpik yapıyoruz. Sonrasında bu aynı işlem istediğiniz sayıda çiçeği örmek istediğiniz noktaya gelene kadar tekrarlanmalı.

Çiçeği öreceğiniz noktaya ulaşınca 1 adet tekli trabzan örüyoruz, 2 adet zincir çekip sıradaki zürafaya 1 adet tekli trabzan yapıyoruz ve 12 adet zincir çekerek oyanın ters yüzünden bir önceki tekli trabzanın tepesine batıyoruz. Hemen ardından bir adet zincir çekip oluşan zincirin içine batıyoruz, 1 adet zincir çektikten sonra ilmeği 6’mm lik şişe geçiriyoruz.

Tekrar zincirin içinden ilmek alarak 1 adet zincir çekiyoruz ve ilmeği şişe geçiriyoruz. Bu işlemi toplamda 12 adet ilmek elde edene kadar tekrarlıyoruz.

Tüm ilmekler bitince yazmanın kenarında ki son tekli trabzanın tepesine batıp oyanın devamında kirpikli tekil trabzanlar örmeye devam ediyoruz.

Tığ işi şiş oyası yapımı

Tığ işi şiş oyası

Daha net anlayabilmeniz için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Tığ İşi Şiş Oyası Yapılışı Videolu Anlatım

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir