İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Tığ Oyası Prenses Tacı Oyası Yapılışı

Prenses tacı oyası yapılışı ile başınızdaki yazmalar, tülbentler taclanacak. Tığ oyası yapılışı ile prenses tacının nasıl yapıldığını öğrenmek ister misiniz?

Eskileri hatırladımda evlerde ne tığ oyaları yapılırdı be. Hanımlar toplandıklarında birbirlerine yaptıkları oyaları gösterirler yapılışlarını anlatırlardı. Çok fazla örgü örüp danteller yaparlardı. Bu yapılanlar çeyiz bohçaları içindi. Şimdilerde annelerini takip ederek tığ oyası yapanların sayısı pek de az değil. Hem daha şık oya modelleri de yapılıyor. Gün geçtikçe yeni örnekler ve yapılışları ortaka çıkıyor. Tığ oyası yapımı çok zor bir iş değildir. Yeni örnekleri gören hanımlar hemencecik nasıl yapıldığı öğrenip hemen yapmaya başlıyorlar.

Tığ oyası örnekleri yapılışı resimlerine ve videolarına baktığınız zaman nasıl yapıldığı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Eskiden hanımlar çeyiz için yapsada tığ oyası yapıp satanların sayısı günümüzde oldukça fazla. Oya modelleri ile yapılan başörtüleri özellikle çok fazla ilgi görüyor.

Tığ işi oya örnekleri yapılışı için biz sitemizde yeni modeller paylaşıp size yardımcı oluyoruz.  Tığla yapılan oya örnekleri sayısı o kadar fazla oldu ki yüzlerce anlatımlı örnek var. Eğer bir çeyiz hazırlığınız varsa veya yeni oyalar öğrenmek istiyorsanız oya aradığınız zaman ilk el işi hobiler sitemizi ziyaret ediniz.

Prenses Tacı Oyası
Prenses Tacı Oyası

Tığ işi oya yapımını öğrenmek için korkmayın. Yapılışı kolay olan modeller bulunuyor. Malzemelerinizi tamamen hazırladıktan sonra yayınladığımız örnekler size çok kolay gelecek. İstediğin örneği yapacaksınız ve yaparken de zevk alacaksınız. Şimdi prenses tacı oyası yapılışı modeline göz atalım. Derya hanımın sesli anlatımı sizinde işinizi görecek.

Prenses Tacı Oyası Yapılışı

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir