İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Tunus İşi Robadan Bebek Yeleği Yapılışı

Tunus işi robadan bebek yeleği yapılışı ile çok güzel bir örneği sizlerle paylaşıyoruz. Tunus işi bebek yelekleri yapmak isteyenler için!

Tunus işi örgü tekniği ile bir çok örgü yapılmaktadır. Bebek yelekleri, hırkalar, battaniyeler, kazaklar, patikler ve daha bir çok el işini Tunus işi tekniği ile yapabilirsiniz. Daha önceki bir yazımızda Tunus işi patik modelleri ve yapılışı (Resimli Anlatım) ile çok güzel bir patik örneğinin nasıl yapıldığını paylaşmıştık ve bir çok Tunus işi patik örneğini de paylaştık. Şimdi ki yazımızda Tunus işi ile yapılan bebek yeleği yapılışını paylaşıyoruz. Sizde miniklere yelekler yaparken Tunus işi örgü tekniğini kullanabilirsiniz. Çok basit anlatım ile aşağıdaki yeleğin nasıl yapıldığını öğreneceksiniz.

Tunus İşi Bebek Yeleği Yapılışı

Tunus İşi Robadan Bebek Yeleği Yapılışı 1 Tunus İşi Robadan Bebek Yeleği Yapılışı 2

Tunus İşi Robadan Bebek Yeleği Yapılışı 3

YAPILIŞI: 78 zincir çekilir.
ÖN:13 ilmek örülür. 1 ilmek artırılır 2 ilmek örülür 1 ilmek artırılır.
KOL: 12 ilmek örülür. 1 ilmek artırılır 2 ilmek örülür 1 ilmek artırılır.
ARKA: 20 ilmek örülür.1 ilmek artırılır 2 ilmek örülür 1 ilmek artırılır.
KOL: 12 ilmek örülür. 1 ilmek örülür 2 ilmek örülür 1 ilmek artırılır.
ÖN: 13 ilmek örülür.
Önlerdeki ilk 5 ilmek bir ters bir düz örülür. 8 ilmek düz örülür.İlk beş sıra bir ters bir düz diğer sırada tersin üzerine düz düzün üzerine ters örülür.Artırmalar yapılır.Bu arada ilik yerleri açılır. Sonra düz olarak örmeğe devam edilir. Kolların son 4 sırası yine 1 ters bir düz örülür. kollar kesildikten sonra ilmekler toplanırken koluk altında 4 zincir çelilir .Böyle örmeğe devam edilir. Renkli kısımda bordo renk ilmekler toplanırken takılır. Böylece değişik bir görüntü elde edilmiş olur. Yapmak isteyenlere kolay gelsin.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir