İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yaprak Arası Tunus Oyası Yapılışı Videolu

Bu videomuzda yaprak arası tunus oyası yapılış aşamaları yer alıyor. Tunus işi ile sadece örgü değil oyanın da yapıldığını bu model ile gösterdik.

Tunus işi ile battaniyeler, hırkalar, yelekler, bereler ve patikler yapılıyor. Peki oya yapıldığını da biliyor muydunuz? Tabi aranızda bilenler mutlaka vardır. Bizler bilmeyenler için Tunus işi bir oyanın yapılışını paylaşmak istedik. Oya ve dantel dünyası kanalında yaprak arası tunus oyası diye adlandırılan çok güzel bir oyayı videosuyla birlikte sitemize yükledik.

Tunus işi oya yapılışı tığ ile yapılmaktadır. Videoda paylaşılan oya modeli mutfak havlularına çok yakışıyor. Sizinde mutfak havlularında Tunus işi oyalarını tercih etmenizi öneririz.

Tunus işi Tığ Oyası yazısında kaftan giymiş gelin isimli oyanın yapımı bulunuyor. Bu paylaştığımız ilk Tunus işi oya modeli değil. Eğer bu model de beğenilirse Tunus işi oya modellerini paylaşmaya devam edeceğiz.

Tunus işi tığ oyası

Tığ battı yaparak oyanın yapımına başlıyoruz. Tığ ile zincir çekip oyanın devamını getiriyoruz. Eğer boş vaktiniz varsa 20 dakikanızı ayırıp bu oyanın yapılış videosunu izleyebilirsiniz.

Tunus İşi Tığ Oyası Yapılışı

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir