İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yeni Mekik Oyaları

Mekik oyaları sevenler için birbirinden güzel yeni modelleri sitemize ekledik. Havlu, yazma ve tülbent kenarları için mekik oyası yapabilirsiniz.

Farklı bir teknik ile yapılan mekik oyalarına bu yazımızda yer verdik. Havlu kenarlarında, yazma ve tülbent kenarlarında kullanacağınız farklı bir oya örneği olan mekik oyası modellerini sevenleri için sitemizde paylaşıyoruz. Mekik oyası yapılırken mekik makinası veya iğne ile tığ kullanılmaktadır. Bir çok el işi başörtülerde kullanılan mekik oyaları başlı başlına özel bir teknik ile yapılıyor.

Mekik Oyası Nasıl Yapılır?

Mekik oyası yapımında da diğer oyalar gibi iğne veya tığ kullanılıyor. Anlatımlı Mekik Oyası Yapılışı yazımızda nasıl yapıldığı detaylı bir şekilde gösterilmiştir. Mekik oyasının yapılışı da en az iğne oyası işi kadar emek ister. Yalnız mekik oyası sevenler zevkle yapabilirler.

Marifetli hanımların el hünerlerini ortaya koyarak yapmış oldukları mekik oyaları bir çok alanda kullanılıyor. Kenar süslemeleri için farklı oya modelleri istiyorsanız mekik oyalarını tercih edebilirsiniz. Mekik oyası sevenler bir çok alanda kullanmaktadır. Havlu ve yazma dışında küpe gibi takılarda da mekik oyaları tercih ediliyor.

En Güzel Mekik Oyaları

İşçiliği çok emek isteyen mekik işi ile süsleme yapmak isteyenler yukarıdaki modellere göz atabilirler. Modellerin hepsi alıntıdır. Özel olarak seçtiğimiz modeller sizler için sitemizde paylaşılmıştır. Diğer oyalara ise oya modelleri kategorisinden ulaşabilirsiniz.

4 Yorum

 1. izzet izzet 7 Aralık 2016

  çok güzel ürünler verilen emeğe karşı çok ucuza satılan ürünler

 2. Mikail Mikail 31 Mart 2017

  Mekik oyalari siparisi alınır el emegi yazma tulbent kenarlarına desenli mekik oyalari vardır.Fiyat 17 tl

  • Sultan Sultan 20 Ekim 2018

   Mekik oyası örnekleri ve yazmaları görme imkanımız varmı acaba?

 3. Sultan Sultan 20 Ekim 2018

  Mekik oyası örnekleri ve yazmaları görme imkanımız varmı acaba?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir