İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yeni Yazma Kenarı Oyaları

Yeni yazma kenarı oyaları ile yazmalar daha şık görünecek. Sitemize eklediğimiz oyalardan yola çıkaran yazmalarınız için çok güzel oyalar yapabilirsiniz.

Geçmişten gelen yazma kenarı oyası yapımı, günümüzde hala moda olmaya devam ediyor. Anneanne ve babaannelerimizde görmeye alışkın olduğumuz yazmalar için pek çok yazma kenarı oyası modeli var. Çok farklı malzemelerle ve ip çeşitleri ile değişik türlerde yapılabilen yazma oyaları, pul ve boncuklar kullanılarak yapılabildiği gibi, tığ işi üretilen süslemelerle de yapılabiliyor. Çiçek, kalp, yaprak ve buna benzer çok daha farklı şekillerde tığ işi yazma oyaları yapmak mümkün.

Yazmalar İçin Kenar Oyaları
Yazmalar İçin Kenar Oyaları

Büyüklerimizin yanı sıra gelinlik çağa gelmiş kızların çeyizlerini de süsleyen iğne oyaları, çok etkileyici modellerle yapılabiliyor. Yazma kenarı, tülbent kenarı, havlu kenarı olmak üzere farklı eşyalara yapılabilen bu iğne oyaları, gerçekten çeyizlerin çok renkli ve ihtişamlı görünmesine neden oluyor.

Yazma Kenarı Oya Modelleri
Yazma Kenarı Oya Modelleri

Yazma Kenarı Oyaları

El emeği göz nuru olan bu iğne oyaları için her yıl yeni modeller çıkmaya devam ediyor. Son olarak 2016 yılının yazma oyası ve iğne oyası modelleri de görenleri oldukça etkiliyor. Makalemizde sizler için derlediğimiz 2016 yazma modellerini inceleyebilirsiniz. Zincirle, firketeyle ve tığla olmak üzere farklı yollarla yapabileceğiniz bu yazma modelleri sizlere yeni fikirler verecektir.

Yeni Yazma Kenarı Oyaları Modelleri
Yeni Yazma Kenarı Oyaları Modelleri

Çok sayıda hanım, farklı şekiller vererek yaptıkları bu yazma kenarı oyalarını ortaya çıkararak adeta birer sanat eserine imza atıyorlar. Becerikli hanım kardeşlerimizin ellerinden çıkan bu güzel yazma kenarı oyaları, sizlere de ilham kaynağı olacaktır. Aşağıda inceleyebileceğiniz yazma oyası modellerini inceleyebilir ve hangisini uygulamak istediğinize karar verebilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir