İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Zincirli Yaprak Oyası Yapılışı

Havlu kenarı için tığ oyası arayanlara zincirli yaprak oyası yapılışı. Zincirli yapraklar yaparak havlu kenarına mükemmel bir oya yapabilirsiniz.

Evde oturmaktan sıkılanlar için el işleri anlatımları paylaşıyoruz.  Birşeylerle uğraşmak isteyenler el işleri yapabilirler. Havlular, yazmalar, lifler ve daha neler neler. Yeterki sizler birşey yapmak isteyin. Biz hobiler sitesi olarak bu konuda size yeterince yardımcı olacağız. Gelin şimdi konumuza dönelim…

Kürdanla da yapılan bu oya modeli zincirli yaprak oyası diye adlandırılmış. Ören hanım kanalında yayınlanmış olan bu oya örneği havlu kenarları için çok hoş bir örnek. Kanal takipçileri tarafından çok beğenilip yorumlanan bu oya örneğini sizlere de göstermek istedik.

El işi hobiler sitesinde havlu kenarı oyaları da paylaşıldığını biliyor muydunuz? Havlu kenarları kategorisinde şimdiye kadar onlarca anlatımlı oya modeli paylaşmıştık. Havlu kenarlarını sık sık paylaşmamış olsak da ara ara karşımıza çıkan güzel örneklere sitemizde yer veriyoruz. Çeyizlik havlu yapmak isteyen bayanlar oya arayışına girdiyse şimdi paylaştığımız kolay zincirli yaprak oyasından yapabilirler.

Zincirli Yaprak Oyası

El havlusu, yüz havlusu ve mutfak havlularında bu kolay ve basit oya modelini yapabilirsiniz. Oyanın yapılışına zincir çekerek başlanıyor. Daha sonrası zaten aşağıda bulunan videoda yer alıyor.

Zincirli Yaprak Oyası Yapılışı Videolu Anlatım

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir