İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

100+ En Yeni İğne İşi Yazma Kenarı Oya Modelleri

İğne işi yazma kenarı oyaları modelleri – Facebook, alıntı, netten toplamış olduğumuz yazma, tülbent ve yemeni kenarları için en yeni oya modelleri.

Çeyiz bohçaları için yazma oyaları arayanlara seçmiş olduğumuz birbirinden güzel oyalar. Oyaların hepsi çok güzel. Ayrıca yöresel oyalara da yer verdik. Erzurum, Rize, Hatay, Artvin gibi illerde yaşayan hanımların yapmış oldukları yöresel oyaları da paylaştık.

Her ne kadar eskisi kadar yapılmasa da günümüzde hala iğne oyaları önemini koruyor. Yeni eklenen modeller ile iğne oyası

Fiyonk oyalı yazma

modelleri çeşitliliğini de arttırıyor. Çeyizlerin olmazsa olmazları haline gelen iğne oyası yazma kenarı oyaları ile süsleniyor. İğne oyası ile kenarları süslenen yazmalar anadolu kadınları tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Başörtüsü yerine en fazla iğne oyası yazmalar tercih edilmektedir.

Yazma oyaları arayan hanımlara En Güzel Yazma Oyaları sayfasında çok güzel modellere yer vermiştik. O yazıdan sonra ziyaretçilerimiz bizden yeni modeller yayınlamamızı istediler. Bizlerde gerek anlatımlı iğne oyaları olsun, gerekse de resimli oya modelleri olsun paylaşım yapmaya özen gösteriyoruz.

Yazmalar için yapılan oyalar yazma kenarlarına işlendiği zaman ap ayrı bir hava katar. Yazmanın baş üzerindeki görünümü dahi değişir. Yazmalar genç kızlara da, orta yaşlı kadınlara da, orta yaş üstü kadınlara da yakışıyor. Bundan dolayı başörtüsü olarak kullanmanın herhangi bir yaşı yoktur. Her yaş aralığında yazma örtebilirsiniz.

Kolay eski iğne oyası modeli

İğne oyaları yazmaların dışında tesbih uçları, fularlar, masa örtüleri, salon ev vitrin takımları, fularlar, namazlık, gibi bir çok alanda da kullanılmaktadır. Sizlerde çeyiz bohçalarınıza bu oyalardan yaparak koymayı unutmayın. Unutmayın ki iğne oyası hala daha bir çok çeyiz bohçasının en baş malzemelerinden biridir.

Yazma kenarı oyaları yapmayı bilmeyenler için yayınlamış olduğumuz İğne Oyası Yazma Kenarı Nasıl Yapılır? yazıya göz atabilirsiniz. Yazıda iğne oyası ile yapılan harika bir model bulunuyor. Şimdide bir kaç açıklamalı oyanın videosuna göz atın. Aşağıdaki videolarda iğne oyalarının anlatımları bulunuyor.

100 Tane En Yeni Modelleri

Serum Motifli İğne Oyası Yapımı

Yeni Başlayanlar İçin İğen Oyası

Kolay VE Güzel Yazma Oyası Modeli

2 Yorum

  1. sema arslan sema arslan 1 Haziran 2018

    hepsi çok güzel ellerinize saglık emek verilmiş sonuçta

  2. sema arslan sema arslan 1 Haziran 2018

    hepsi çok güzel ellerinize sağlık daha farklı modeller görebilmek ümidiyle saygılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir