İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ahududu Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Ahududu örgü modeli 6 numara şiş ve kalın bir ip ile yapılıyor. Bere, yelek ve hırkalarda kullanılabilecek harika bir örgü modelidir. Şiş ve ip kalınlığını değiştirerek farklı örgülerde örülebilir.

Şiş işi ile yapılan bir diğer örgü modeli ahududu örgü modelidir. Bebek yelekleri, bayan örgüleri gibi örgülerde kullanılabilir. Son zamanlarda hanımlar örgülerde ahududu modelini sıkça kullanmaya başladılar. Bizde bundan dolayı modelin nasıl yapıldığını paylaştık. Kısa bir videoyla şişlerle örülen ahududu örgü modelinin nasıl yapıldığını göstermeye çalıştık. Ahududu modeli crochet örgü atölyesi kanalından alınmıştır.

Ahududu örgü yelek
Ahududu örgü yelek

Ahududu örgü modeli bebek yeleği yapılışı sayfasında bebek yeleğine uyarlanışını paylaşmıştık. Bir arkadaşımızın instagram sayfasında detaylarına yer verdiği örgü modelini kendisinden izin alıp sitemize eklemiştik. Fakat bu örgü modeli ile daha farklı şeyler yapabilirsiniz. Örneğin bir çocuk atkısı örülebilir veya bebeklere bir hırka yapılabilir.

Ahududu örgü patik ve bere
Ahududu örgü patik ve bere

Paylaştığımız pembe patik bere ve yelek örneği Melek Karabulut tarafından yapılmıştır. Paylaşmamızdaki amaç ise ahududu örgü modeli ile bunları sizinde yapabilmenizi göstermek. Yani bu örgü modelinin yapılışını öğrenirseniz böyle güzel örgülerden örebilirsiniz.

Ahududu Örgü Modeli Yapılışı

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir