İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ajurlu Zikzak Örgü Modelinin Yapılışı

Ajurlu örgü paylaşımlarımız zikzak modeli ile devam ediyor. En çok sorulan ajurlu örgü modellerinden olan zikzak örneğinin yapılışını paylaştık.

Ajurlu örgüler bir çok yerde kullanılıyor. Bayan yeleği yapmak isteyen hanımlar yelek örmekte, bebek yeleği örmek isteyenler ise bebek yeleği örmekte kullanıyor. Ayrıca atkı yapmak isteyenler ve bere yapmak isteyenler de ajurlu örgü modeli üzerinden yapıyorlar.

Ajurlu örgüler sayfasına bi bakarsanız ajurlu örgüleri görürsünüz. Talep fazla olduğundan dolayı ajurlu olan örgü modellerini ara ara paylaşıyoruz.

Ajurlu bir örnek ile beraber. Bu örneğimiz her iki tarafında hem kesme hem arttırma işlemi yapılıyor. 6 ve katları ile yapılıyor. 3 numara ve tüysüz ince bir ip ile çalışırsanız örgünüz daha şık görünür. Her bir motifin enini belirleyen sayı 6 ve katları oluyor. 2 tane şiş kullanılarak yapılan bu örgünün yapılışını ise videolu olarak aşağıda yer verdik.

Ajurlu Zikzak Modeli

Daha fazla örgü modelleri öğrenip atkılar, bereler, şallar ve yelekler örmek için hobi sayfası adlı sayfamızı ve internet sitemizi takipte kalın.

Ajurlu Zikzak Örneği

Ajurlu Zikzak Örgü Modeli Yapılışı

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir