İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Arpa boncuklu kurdele oyası yapımı

Tığ ile arpa boncuklu kurdele oyası yapımı. Yazma ve tülbent kenarları için boncuk oyası istiyorsanız arpa boncuklu kurdele oyası yapılışın burada.

Kapalı bayanların başörtüsü olarak kullanmış oldukları yazma ve tülbentler için iğne oyası ve tığ oyası ile çeşit çeşit oyalar yapılmaktadır. Bu oyalardan bir tanesi de arpa boncuklu kurdele oyası. Tığ ile yapılan ve yapılışında arpa boncuklara ve kurdeleye ihtiyaç duyulan bir modeldir. Arpa boncuklar tığa geçirilerek oya yapılır. Yazma ve tülbent kenarlarında arpa boncuklu oyalar harika duruyor. Yazmanızın rengine göre tuhafiyecilerden alacağınız arpa boncuklar ve kurdele oyası ile bu oya modelini sizlerde yapabilirsiniz. Tabi birde tığa ihtiyacınız olacak. Zaten bu yazıya girdiyseniz mutlaka sizinde bir tığınız vardır.

Uzun süredir aklımda bulunan fakat bir türlü eklemeye fırsat bulamadığım arpa boncuklu kurdele oyası yapılışı videolu olarak oya ve dantel dünyası kanalında karşıma çıktı. Bende fırsat bu fırsat diyip hemen siteye eklemeliyim diye düşündüm ve sizler için siteye ekledim. Umarım yapılışını öğrenip bundan sonra yapacağınız yazma ve tülbentlerinizde arpa boncuklu kurdele oyasını sizlerde kullanırsınız. Şimdi gelelim arpa boncuklu oyanın yapımına.

Arpa Boncuklu Tığ Oyası Yapımı ve Arpa boncuklu oya yapılışı yazıları da ilginizi çekebilir. Fakat o modellerde kurdele kullanılmamıştır. Sadece arpa boncuklar kullanılarak model yapılmıştır.
Arpa Boncuklu Kurdele Oyası

Paylaştığımız modelde arpa boncuklar ve 1 cm 10mm lik bir kurdele kullanılmıştır. Bir tane arpa boncuğu alıp tığa takarak oyanın yapılışına başlıyoruz. Sonraki ayrıntılar ise aşağıdaki videoda yer alıyor.

Arpa Boncuklu Kurdele Oyası Yapılışı ( Videolu ANLATIMLI )

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir