İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Binlerce Kişi Dış Görünüşünden Dolayı Hor Görülen Hemşirenin Verdiği Cevabı Konuşuyor

Bana göre insanlar istedikleri şekilde giyinebilirler. Dışarıya nasıl görünmek istiyorlarsa o şekilde çıkabilmelidirler. Hikâyenin konusu olan hemşirenin pirsingleri var ve saçları rengârenktir. Bu durum açık görüşlü insanlar tarafından sorun oluşturmamaktadır. Hikâyenin kahramanı olan pirsingli ve dövmeli hemşire iş kıyafetlerini giyerek alışverişe gittiği markette ki kasiyer tarafından aşağılayıcı bakışlara maruz kaldı. Kasiyer, hemşireye bu durumda nasıl mesleğini icra edebildiğini sordu. Hemşire vermiş olduğu cevabı Facebook hesabında paylaştı. Gönderi on binlerce beğeni alarak herkes tarafından paylaşıldı.

‘İş çıkışı markete uğramıştım. Kasaya yaklaştığım sırada kasiyer bana bakıp ‘Ne iş yapıyorsun?’ dedi. Ben de ‘Hemşireyim’ dedim. Bana ‘ Böyle çalışmana izin verdikleri için doğrusu şaşıyorum. Hastalarının saçın hakkında ki düşüncesi nedir? Bunun ardından hemen arkamda ki yaşlı kadına ‘ Sizce saçı nasıl’ diye bir soru yöneltti benim adıma. Yaşlı kadın ise’ Sözüm meclis dışında fakat benim tarzım değil ‘ dedi.

Kasiyer ise iş yerine bu kılıkla gelinmesine izin vermediklerini alaycı ve sert bir dille anlattıktan sonra bir hemşirenin bu kılıkla hastanede çalışmasına anlam veremediğini üstüne basarak tekrarladı.

Benim ise bu konuda ki düşüncelerim çok farklı. Saç rengimin bu şekilde olmasına rağmen birçok hastayı tedavi ettim. Son anlarında Alzheimer hastalarının ellerinden tutarken dövmelerim engel olmadı. Ölüm döşeğinde bulunan hastaların bana mutlu anılarını anlatırken veya son isteklerini söylerken kulağımda ki pirsingler buna engel olmadı. Ölümcül hastalık teşhisi konmuş bir hastayı teselli ederken dilimde ki pirsingler engel değildi. Şimdi siz söyleyin. Güler yüzüm, temiz kalbim ve dış görünüşüm beni nasıl hemşirelik mesleğini yapamayacak bir konuma getirmektedir?

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir