İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Burgulu Kemer Örgü Modeli Yapılışı

Burgulu kemer örgü modeli yapılışı Türkçe anlatımı ile buradaki yazımızdadır. Kemer örgü modelinin tarifini videosuyla öğrenebilirsiniz.

Bebek örgüleri ve çocuk örgülerinde sıklıkla kullanılan burgulu kemer örgü modeli, örgülerin aralarında desen olarak yapıldığında bambaşka hava katıyor. Yapacağınız örgüyü kemer örgü modeli ile şenlendirebilirsiniz. Çocuk hırkaları ve yeleklerinin omuz kısımlarına veya ön kısımlarına yapacağınız kemer örgü motifi şık duracaktır.

Özellikle süveter, hırka ve yeleklerde çok görmüşsünüzdür bu örgü modelini. Eğer ismini bilmiyorsanız halkalı kemer örgü modeli ve burgulu kemer örgü modeli ismi verildiğini söyleyebilirsiniz. Motifin görünümden dolayı bu isimler verilmiş olsa gerek.

Kemer Örgü Modeli
Kemer Örgü Modeli

Bir yakınımız misafirliğe geldiği zaman bu örgüden örüyordu. Torunu için hırka ördüğünü söylemişti. Şişlerinle ördüğü zaman merakımdan modelin ismini sordum. O da bana isminin burgulu kemer örgü modeli olduğunu söyledi. E bende hemen araştırmaya koyuldum. Yaparken ilk başlarda biraz zorlansamda sonunda örneği çıkarmayı başardım. Yapacağım ilk bebek yeleğinde bu örneği kullanmayı düşünüyorum. Sizde örneğin zor göründüğüne bakmayın. Bir kaç denemeyle çıkarabileceğiniz bir modeldir.

Burgulu Kemer Örgü Modeli
Burgulu Kemer Örgü Modeli

Eğer ben bu modeli yapamam daha kolay model arıyorum diyorsanızda bebek yelekleri kategorisinde yelek örmede kullanılan diğer tekniklere bakabilirsiniz. Onlarca örgü tekniğinin videosuna ulaşıp kısa sürede sizde öğrenebilirsiniz. Bu örneğin yapılışı da 19 dakikalık kısacık bir videoyla gösterilmiştir. Motifin yapımını öğrendikten sonra çocuk örgülerinde de kullanmaktan çekinmeyin.

Burgulu Kemer Örgü Modeli Yapımı Videolu Anlatım

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir