İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Çatal ile oya yapılışı

Tülbent kenarları için yeni bir oya modeli arayanlar için çanta ile oya yapılışı örneğini paylaştık. Çatalla yazmalar için oya yapımı bu yazımızda!

Yeni ve farklı oya örneği arayan bayanlar için çeşit çeşit oyaların anlatımlarını paylaşıyoruz. Çengelli iğne ile fiyonklu tülbent yapılışı ve Anlatımlı Mekik Oyası Yapılışı konularından sonra çatal ile yapılan güzel bir çiçek oyasının yapılışını sizlerle paylaşalım dedik. İpimizi çatalın uç kısmına sararak yapmış olduğumuz bu oya modelini yazma ve tülbent kenarlarında rahatlıkla kullanabilirsiniz. İsteyen olursa havlu ve diğer el işlerinin kenarlarını da bu oyalar ile süsleyebilirler.

Sizlerde eğer farklı bir örnek olsun istiyorsanız çatal ile yapılmış olan bu muhteşem çiçek oyasını yapabilirsiniz. Yapacağınız bu model ile el işlerini süsleyebilir ve çeyiz sandıklarına koyabilirsiniz.

Şimdi bu oya ile neler yapabileceğinizden konuşalım. Öncelikle şunu belirtmek istiyorum oyanın yapılışı çok kolay. Diğer iğne oyaları gibi gözlerinizi çok yormayacak. Oyadan yaptıktan sonra bunu yazma da mı, tülbentte mi veya başka bir yerde mi kullanacağınız ise tamamen size kalmış.

Şimdi nasıl yapıldığından biraz anlatalım. Oya ipinizi çatalın etrafına sıkı bir şekilde sarmanız gerekiyor. Sardıktan sonra ortadan sıkıca bir düğüm atıp ipi kesiyorsunuz. Yaptığınız oyanın ilk kısmını çataldan yavaşça çekip çıkarın. Sonrasında ise aşağıdaki resimlerde olduğu gibi iğne oyası ile beyaz ipi kullanarak oyanın çevresini süsleyin. Bu süsleme sonucunda çiçek oyasını elde edeceksiniz.

Çatal ile oya yapılışı

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir