İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Çeyizlik havlu kenarı oyası yapılışı

Çeyizlik havlu kenarı oyası yapılışı ile havlularınızı süsleyebilirsiniz. Havluları iğne oyası ile süslemek isterseniz kırmızı çiçek oyasını öneriyoruz.

Havlu kenarı dantelleri tığ veya iğne oyası ile süsleniyor. Kimi bayan iğne oyası tercih ederken kimi bayan da tığ oyası sevdiğinden dolayı tığ oyası tercih ediyor. Bizler bu yazımızda çeyiz bohçalarına koyacağınız havluları süslemeniz için iğne oyası ile yapılan kırmızı çiçek oyasını paylaştık.

Neşe’nin Göz Nuru İğne Oyası sayfasında paylaşılan kırmızı çiçek oyası havlu kenarlarında harika duruyor. Sizlerinde bu modeli öğrenmeniz için modeli sitemize ekledik. Nasıl yapıldığı aşağıdaki resimlerde adım adım gösterilmiştir.

Daha önceki yazılarımızda Ağır İğne Oyası Havlu Kenarı Yapılışı ve Anlatımlı iğne oyası havlu kenarı yapılışı paylaşmıştık. Oradaki modellere de göz atarak nasıl yapıldıklarını öğrenebilirsiniz.

İğne oyası ile yapılmış olan oyalar havlu kenarlarına daha çok yakışmaktadır. Bundan dolayı genellikle iğne oyası ile yapılan havlu oyalarını paylaşıyoruz. En son sitemizde havlu kenarları 2017 yazımızı paylaşmıştık. Orada birbirinden güzel havlu kenarı oyalarını inceleyebilirsiniz.

Çeyizlik Havlu Kenarı Yapılışı

Çeyiz bohçalarına havlu yaparken sizlerde iğne oyası ile oyalar yapıp dantelleri süsleyin. Ne kadar güzel göründüklerinin farkına varacaksınız. Havlu kenarları kategorisinde bulunan diğer havlu modellerine de göz atabilirsiniz. Sitemizi sık sık ziyaret edip eklenen anlatımlı havluları inceleyebilirsiniz. Hiç bilmeyen bile sitemizi ziyaret edip iğne oyası ile el işi yapmayı öğreniyorlar.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir